Grupa G: Maribor slavi Zahoviča, Murinju samo bod na premijeri

U grupi G, večeras je u centru pažnje bio derbi u Londonu, između Čelsija i Šalkea. Iako je Murinjova ekipa, nakon četiri vezane pobede u Premijer ligi  bila favorit u ovom meču, na kraju su Plavci morali ipak da se zadovolje bodom. Krenulo je dobro za Engleze, uspostavili su inicijativu od samog starta meča. U 11. minutu nakon asistencije Azara, letnje pojačanje Fabregas dovodi Plavce u vodstvo.  Ipak gosti se nisu predavali, i sredinom drugog dela igre, tačnije preko Huntelara stižu do izjednačenja i velikog boda.

U Sloveniji je večeras bio praznik fudbala. Ne toliko zbog atraktivne igre, već zbog činjenice da se posle dugo vremena, u ovoj zemlji gleda Liga Šampiona. Ljudski vrt je bio popunjen do poslednjeg mesta, a domaći tim, rasterećen od bilo kakve borbe za bodove, ali motivisan podrškom sa tribina, izašao je na teren sa željom da ostvari povoljan rezultat protiv Nanija i družine.

U prvih 45 minuta igre viđeno je nekoliko dobrih prilika sa obe strane, ali su nažalost brojne publike na stadionu, izostali golovi. Po jedan pogođen okvir gola sa obe strane, uz nekoliko dobrih šansi Nanija i Karilja, kao i sjajne odbrane Handanovića i Rui Patrisija u nekoliko navrata, bilo je i više nego dovoljno za premijernih 45 minuta igre.

U drugom delu igre Maribor kreće silovitije i preti preko Tavaresa i Salaliča, ali Rui Patrisio nesavladan. Kako se meč bližio kraju tako su gosti preuzimali kontrolu nad utakmicom. Ređali su se pokušaji Nanija i Džefersona, ali su nedostatak koncentracije i raspoloženi Handanović najzaslužniji što je rezultat ostao nepromenjen. Ipak u 80. minutu gosti uspevaju da materijalizuju terensku inicijativu. Probio je Nani po boku, sjajnim udarcem levom nogom u dalji ugao, savladao slovenačkog golmana i doveo Sporting u vodstvo od 1-0. Posle primljenog gola, domaći kreću na sve ili ništa. Zahovič koji je ušao u 81. minutu igre, razdrmao je ekipu. Prvo je u 86. i 89. minutu promašio dve izgledne šanse, da bi golom u 92. minutu meča doneo izjednačenje i veliki bod za Maribor.