Grupa H: Remi na San Siru, Seltik savladao Ajaks

U velikom derbiju grupe H nije bilo pobednika na San Siru, dok je Seltik savladao Ajaks u Škotskoj i umanjio Holanđanima šanse za prolaz dalje.

U meču na San Siru, poveo je Milan, golom Robinja na asistenciju njegovog zemljaka Kake. Interesantna je činjenica da su u ovoj akciji Barseloni presudila, upravo dva bivša igrača Reala. Milan je u tim trenucima držao igru pod kontrolom sve do jedne greške na sredini terena u 23. minutu, koju Barselona, odnosno Mesi ne prašta. U drugom poluvremenu Barselona preuzima inicijativu, dok se Milan opredelio za kontre. Bilo je šansi sa obe strane, a najbolje su propustili Inijesta i Robinjo, ali je do kraja ostalo 1-1.

U drugom meču grupe Seltik je savladao Ajaks sa 2-1. Golove za domaće su postigli Forest sa bele tačke u 45. minutu i Kajal u 54. minutu, dok je počasni gol za goste postigao Šone u 90. minutu. Ovim trijumfom Seltik se vratio u igru, dok je Ajaks ovim porazom verovatno izgubio šanse da prođe u osminu finala.

Milan – Barselona 1-1 (1-1)
Seltik – Ajaks 2-1 (1-0)