Hrabri Partizan bez iznenađenja u Blaugrani

Držao se Partizan protiv Barselone, ali nije uspeo da posle 15 godina slavi u Blaugrani. Crno-beli igrali su dosta dobro u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da se prilagode odbrani koju je postavio strateg Barselone u drugom poluvremenu. Na kraju rezultat je bio 67:60 za Katalonce.

Meč je otvorio Žofri Lovernj, koji je upisao prve poene na meču, tačnije tri poena. U rezultatskoj klackalici gosti su vodili veći deo prve četvrtine, kontrolišući skok u napadu, sa ukupno 7 skokova, od kojih je Lovernj imao 4. Klub iz Beograda je lako dolazio do poena u reketu. Na kraju prve četvrtine Partizan odlazi uz minimalnu prednost 17:18.
Lovernj i Milosavljević u prvoj četvrtini upisali su po 5 poena, dok je u Barseloni Dorsi upisao 4 poena. U drugoj četvrtini šut za tri poena dobro je služio crno-bele. U 13. minutu  nakon uručenja Gagića, Bogdanović je upisao 3 poena. Rezultat je bio 19:21.
U Sledećem napadu Abrines je izjednačio rezultat, da bi Bogdanović još jednom probao sa distance, ovoga puta neuspešno. Četiri minuta pre kraja druge četvrtine, Vesterman je pogodio trojku, upisavši svoj peti poen. Vredi napomenuti i podatak da su se šampioni Srbije mučili sa kontrolom lopte u prvom poluvremenu. Za 17 minuta igrači Partizana izgubili su ukupno sedam lopti. Nakon jedne od izgubljenih lopti, Papanikolau je istrčao kontru i pogodio trojku, rezultat je ponovo bio izjednačen 26:26. Još jedna izgubljena lopta Lea Vestermana. Crno-beli su uspeli da se odbrane, ali ne i da to kapitalizuju u napadu. 14 sekundi za poslednji napad imala je Barselona, ali je Bogdanović uspeo da pritiskom u odbrani dođe do lopte, ali bez pogotka. Prve dve četvrtine odlikovala je odbrana, Španci su na odmor otišli sa 2 poena prednosti, uz sedam izgubljenih lopti manje od Partizana, 28:26.

Barselona se prvi put odvojila na pet razlike u drugom minutu treće četvrtine, trojkom Nikolaua, Vesterman je u sledećem napadu uzvratio trojkom, pogotkom Terensa Kinsija, rezultat ponovo izjednačen 31:31. U nastavku je viđena tvrda igra, dva vezana faula u napadu Beograđana, rezultat u 28. minutu 40:38. Papanikolau, koji je fauliran na šutu za tri, šutirao je jedan od 3 sa linije slobodnih bacanja. Izabranici Duška Vujoševića nisu mogli da se izbore sa agresivnom odbranom u trećoj četvrtini, koja je završena rezultatom 45:40.
Problemi u napadu crno-belih se nastavljaju, Barselona povećava svoju prednost na 50:42.
Pet minuta pre kraja utakmice Katalonci dolaze do prve dvocifrene prednosti.
Dragan Milosavljević na četiri minuta pre kraja pogađa za tri, Papanikolau odgovara u sledećem napadu, da bi Milosavljević još jednom pogodio za tri i vratio crno-bele na sedam poena zaostatka.  Partizan je pružio dobar otpor favorizovanoj Barseloni. Izgubljene lopte bile su presudne u ovom meču, crno-beli su ih imali 17. Na kraju meča Barselona 67:60 Partizan NIS.

Barselona: Džekob, Džoi (8p), Viktor (2p) Huertas (10p) Navaro (4p), Todorović (2p), Papanikolau (13p), Hezonja, Lampe (6p) Nagbar (1p) Tomić (13p)

Partizan: Aranitović, Lovernj (9p) Vesterman (10p), Dalo, Milosavljević (15p), Bogdanović (8p), Gagić (6p), Musli (8p) Šalić, Andrić, Kinsi (4p), Bezbradica