Hrabrom igrom, sa igračem manje, PSŽ prošao dalje VIDEO

Izuzetnom borbenošću i velikom željom, naravno i umećem, fudbaleri PSŽ-a izborili su prolazak među 8 najboljih. Kejhil i Azar na jednoj, Luiz i Silva na drugoj za konačnih 2-2.

paris-saint-germain-david-luiz_1

U prvom poluvremenu smo videli dominaciju u posedu lopte gostiju iz Pariza. Tako je bilo sve do 31-og minuta kada je prva zvezda PSŽ-a, Zlatan Ibrahimović, prestrogom odlukom sudije isključen iz igre. Do ničije lopte prvi je stigao Oskar, a Zlatan je krenuo oštro na tu loptu ali ipak je povukao nogu na vreme da to ne bude prekršaj za direktan crveni karton. Sudija Kujpes nije tako mislio i pokazao je Zlatanu put u svlačionicu. Od tog trenutka su se stvari okrenule. Posed lopte je bio u korist domaćeg tima, a onda još jedna greška sudije Kujpersa. Dijego Košta je izdržao dva duela, sklonio je loptu a onda ga je sapleo Kavani koji je zakasnio sa startom. Košta je pao u kaznenom prostoru ali sudija je samo odmahnuo rukom i tako načinio još jednu grešku, ovog puta na štetu Čelsija.

ibra

U drugom poluvremenu smo gledali zanimljiviju utakmicu, PSŽ je 10 igrača na terenu pokušavao da stigne prednost gola u gostima koju je imao londonski tim iz prvog meča. Napadao je PSŽ, a najveću šansu imao je Edison Kavani. Sjajno se otvorio, zalomio i zaobišao Tiboa Kurtou, zatim je šutirao levom nogom ali je lopta ostala na stativi. Imao je Kurtoa posla, a izvanredno je, jednom rukom, zaustavio šut iskosa sa leve strane koji je po zemlji uputio Havijer Pastore. Sjajnu šansu imao je na suprotnoj strani Ramires ali je Salvatore Sirigu fenomenalno intervenisao. U 81. minutu Fabregas je izveo korner sa desne strane, došlo je do gužve u kaznenom prostoru Parižana, a onda je lopta, koja se odbila od Košte, došla do penala gde ju je sačekao Geri Kejhil i jakim i preciznim udarcem poslao ju je u gol. Čelsi vodi sa 1-0. U tom trenutku Loran Blan, strateg francuskog tima, u igru umesto Marka Veratija i Bleza Matuidija, uvodi Ezekela Lavecija i Adrijana Rabiota. Nisu se obeshrabili igrači PSŽ-a već su napali još jače ka golu domaćina i to im se isplatilo u 86. minutu. Laveci je izveo korner, najviši u skolu bio je Luiz, nekadašnji igrač Čelsija, zahvatio je loptu glavom i poslao je pod prečku. Treba napomenuti da je baš pre tog kornera Murinjo umesto Matića uveo Zumu. 1-1 i meč ide u produžetke.

Krenuo je Čelsi silovito ka golu protivnika, od samog starta prvog produžetka želeo je gol a on je došao posle očajne intervencije Tijaga Silve, kapitena PSŽ-a, koji je u svom šesnaestercu igrao rukom. Loptu je na “kreč” namestio Eden Azar i veoma sigurno i elegantno realizovao najstrožu kaznu za novo vođstvo londonskih “Plavaca”. U 101. minutu David Luiz, strelac gola za Francuze, izveo je odlično slobodan udarac ali je Kurtoa odlično regaovao i odbranio dalekometni šut Brazilca. U 113. minutu korner je izveo Laveci i kao kod gola Davida Luiza i sada je bilo opasno. Tijago Silva je pobegao čuvarima šutirao glavom ali je sjajni Kurtoa opet odbrano. Novi korner izveo je Tijago Mota, opet je tražen Silva koji je bio najviši u skoku i udarcem glavom lobovao je Kurtou koji je prvo krenuo na centriranu loptu pa stao i tako ostao na nekih 4-5 metara. Od tog trenutka nije se mnogo igralo. Igrači francuskog prvaka su u svakom trenutku “krali” vreme, izbijali loptu sto dalje od svog šesnaesterca i nisu dozvolili igračima Čelsija da stvore šansu za gol. Na kraju 2-2 i prolazak PSŽ-a dalje zahvlaljujući golu u gostima.

Ekipa Čelsija je imala igrača više skoro 90. minuta ali je igrala defanzivno. Može se reći da je PSG zasluženo prošao dalje jer je pokazao hrabrost, borbenost i veliku želju da prođe dalje.