Igrači Partizana na našem skeneru

Partizan je juče izgubio od bugarskog šampiona 0:1 i nije uspeo da se plasira u plej of za Ligu Šampiona. Neki su briljirali, neki grešili, a evo kako smo mi ocenili startnih 11 iz domaćeg sastava.

1) Milan Lukač

Čovek koji je Partizan doveo u 3. kolo kvalifikacija i ostavio nadu crno-belima pred revanš u Beogradu. Igrao je samo oko 40 minuta, jer se sudario sa Ostojićem i pokidao ligamente. Pošto za to vreme nije primio gol, mi mu dajemo ocenu 6

2) Ivan Ivanov

Ivanov je krivac što je Partizan juče jurio gol, a da  nije napravio onu veliku grešku u Razgradu, pokušavši da napravi ofsajd, Partizanu bi juče odgovaralo i 0:0. Ipak se to dešava i ovako ikusnim igračima poput njega. Juče je pokazao još jednom da je uz Obradovića stub odbrane sjajnim startovima. Mi mu dajemo ocenu 6

3) Milan Obradović

Po nama, juče je bio najbolji fudbaler na terenu. Od početka meča je odlično startovao i oduzimao loptu igrači Ludogoreca. Obradović je nekoliko puta istrčavao kontre po boku pokušavši da pronađe u šesnaestercu Mitrovića ili Grbića, međutim ni to nije bilo dovoljno da bi Partizan pobedio. Kao najbolji igrač na meču, zaslužuje i najveću ocenu 7,5

4) Miloš Ostojić

Miloš Ostojić je juče bio ne tako zapažen. Ali povremenim sjajnim startovima otvarao kontre Partizana. Mi mu dajemo ocenu 5,5

5) Erik Đemba-Đemba

Novo pojačanje crno-belih,  Đemba Đemba je samo posle oko nedelju dana u Partizanu izborio startnih jedanaest. Igrao je prilično dobro, samo je driblanjem u svom šesnaestercu kidao živce navijačima Partizana, ipak Ludogorec to nije uspeo da iskoristi. Često je gurao loptu napred, ali stalno je širio ruke nemavši kome da je doda, jer su igrači Partizana bili odlično pokreveni od strane gostiju. Od nas dobija ocenu 6,5

6) Nikola Gulan

Odigrao je ceo meč odlično, da bi na kraju ispao tragičar napravivši penal u 88. minuti. Od nas dobija ocenu 5,5

7) Saša Marković

Momak koji je sačuvao Partizanu nadu pred revanš u Beogradu golom koji je postigao u Razgradu. Juče na terenu nije bio previše zapažen. Imao je jednu dobru priliku, ali je prejako šutirao. Od nas dobija ocenu 5

8) Nikola Ninković

Nikola je sinoć odigrao prilično dobro. Na početku meča je izgubio dosta lopti na sredini terena, ali se u 2. poluvremenu to nije dešavalo. Sjajnim centaršutevima je pokušao da nađe nekog od svojih igrača, ali jednostavno- lopta nije htela u gol… Ocena 6

9) Saša Ilić

Ilić je juče odigrao najgori meč u ovim kvalifikacijama, ne može mu se zameriti na zalaganju i trudu, ali kvalitet je nedostajao. Od nas dobija ocenu 5,5

10) Petar Grbić

Još jednom dokazao da će biti veliko pojačanje Partizana u JSL. Juče je sjajno probijao po bokovima, odličnim driblinzima prelazio igrače Partizana. Imao je nekoliko prilika, ali nije uspeo da ih realizuje. Ocena 6,5

11) Aleksandar Mitrović

Mitrović je imao svoje šanse, ali ih nije koristio, borbenost na terenu mu niko ne može osporiti, trudio se, Ali to nije bilo dovoljno da postigne gol, što svi očekujemo od napadača.
Šampion Evrope dobija ocenu 6

Izmene:

Živko Živković

Ušao oko 40. minute zbog povrede Lukača. Nije imao puno posla do 88. minute kada je trebao da odbrani penal, ali to nije uspeo. Ocena 6

Predrag Luka

Luka je izmenio sjajnog Grbića u 81. minuti. Međutim, ništa nije uspeo da uradi. Zato dobija ocenu 5

Marko Šćepović

U 68. minutu zamenio Ilića, ispraćen zvižducima sa južne tribine. Odmah posle gola Ludogoreca imao je stopostotnu šansu, ali je nije iskoristi. Od nas dobija ocenu 5