Ivanjičani ponovo bez pobede na domaćem terenu

Ivanjičani su propustili priliku da trijumfom na svom terenu dođu do bolje pozicije u borbi za opstanak.

Na Stadionu kraj Moravice bilo je dosta ljubitelja fudbala koji su došli da podrže Javor u veoma bitnom meču protiv veoma dobre ekipe Spartaka.

Pred sam početak utakmice velikim aplauzom pozdravljen je povratnik na klupu Javora, Slavenko Kuzeljević koji je kormilo ovog kluba preuzeo pre nekoliko dana.

Domaći su ušli agresivno u meč sa vidnom željom za osvajanjem celog plena. Ipak, utakmicu su bolje otvorili gosti, igrao se sedmi minut kada smo videli prvo uzbuđenje na meču. Izveden je udarac iz ugla, odbijena lopta je pala na šesnaesterac domaćih, gde je sačekao Vladimir Torbica, odlično šutirao, pogodio jednu pa drugu stativu, nakon čega se lopta odbija do Aleksandra Noskovića koji uspeva da prebaci prazan gol sa 5 metara.

U 29. minutu Nosković je odlično šutirao sa više od trideset metara, ali lopta pogađa prečku i rezultat ostaje nepromenjen.

Najbolju priliku za donošenje tri boda svom timu imao je Stojaković u 32. minutu kada nije realizovao dosuđeni jedanaesterac. Radović je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija Spasić opravdano pokazuje na “belu tačku”, a Stojaković očajno šutira i to je bio lak plen za Aleksića.

Promašeni penal je psihički dosta loše uticao na igrače Javora, pa do kraja prvog poluvremena se nije moglo videti ništa vredno pomena.

Pri početku drugog poluvremena pozlilo je navijaču Javora nakon čega je usledio prekid meča od skoro deset minuta. Intervenisali su doktori oba tima do dolaska kola hitne pomoći.

Do 75. minuta nije bilo ozbiljnijih uzbuđenja. Tumbasević je dobro šutirao, ali Mišić iz dva puta uspeva da zaustavi njegov udarac.

Pet minuta kasnije svoj šut je oprobao Torbica, ali lopta je završila iznad gola.

U nadoknadi vremena slobodan udarac izveo je Docić, ali je Aleksić intervenisao i utakmica se završava nerešenim rezultatom – 0:0.

Kada se sve sabere i oduzme, Ivanjičani mogu biti zadovoljni osvojenim bodom, iako su želeli da dođu do sva tri, ali po prikazanoj igri jedan je maksimum. Evidentno je da u igračkom kadru Javora ima dosta problema, a da li će trener Kuzeljević uspeti da ih u nekoj meri otkloni i pripremi tim za naredne izazove ostaje da vidimo.

Javor 0:0 Spartak

Glavni sudija: Ninoslav Spasić

Pomoćnici: Dalibor Đurđević, Srđan Milutinović.

Strelci: –

Gledalaca: oko 1.500

JAVOR: Mišić, Đorđević, Milović, Šofranac, Mišić (od 73. minuta Gafurov), Ivelja, Vidić, Veselinović (od 46. minuta Docić), Stojaković (od 51. minuta Dražić), Zlatković, Račić.

SPARTAK: Aleksić, Antonić, Lazić, Radović, Milošević, Šarac, Novaković (od 75. minuta Mezei), Torbica, Tumbasević, Nosković (od 65. minuta Ilić), Džugurdić (od 69. minuta Farkaš).