JSL – 12. kolo (VIDEO)

Veći broj golova nego što je uobičajeno obeležio je 12. kolo Jelen Superlige. Uzbuđenja nikada nije bilo više. Da fudbal u Srbiji ipak nije umro pokazuje veliki broj mladih koji se sve više ističu, kao i fantastični golovi koje povremeno možemo videti iz vikenda u vikend.

OFK Beograd – Jagodina 3:2

“Vrtić” sa Karaburme zabeležio je važne bodove protiv iskusnijeg i kvalitetnog rivala, nakon dobrih partija Paločevića u prethodnim mečevima, protiv “ćurana” se istakao Dejan Dražić, još jedan u plejadi momaka koji su ove godine dobili priliku i koriste je na najbolji način. Prvo je na startu meča u maniru iskusnog strelca promešao defanzivce i prevario čuvara mreže, zatim mu se golgeterski pridružio godinu dana mlađi Milan Gajić (17). Za goste, uvek opasni nakon prekida Živanović je smanjio na 2:1 posle kornera, Dražić je na novi efektan način povisio, a u poslednjem minutu tačku na ovaj susret stavio je Šušnjar svojim prvim golom za tim iz Pomoravlja, ponovo su “romantičari” poklekli nakon kornera, mladi tim je nagrađen za poletnu igru, iako su Jagodinci imali šanse da im pomrse račune.

Novi Pazar – Spartak 3:0

Znatno teže nego što konačan rezultat govori, tim iz Novog Pazara je stigao do pobede nad neugodnim Subotičanima. Mučenje domaćina je trajalo sat vremena, a onda je Miljan Mutavdžić po ko zna koji put ove godine pogodio mrežu, gol je postigao glavom. Nakon toga, golove su dodali Obrovac – na prelep način, za kraj i najubedljiviju pobedu u ovom kolu, mrežu je nakon kontre zatresao Vidaković.

Radnički 1923 – Čukarički 0:1

Kragujevčani igraju po sistemu toplo hladno, ali uglavnom ostvaruju razočaravajuće rezultate. Sa druge strane, hit prvenstva Čukarički je nakon nesrećnog remija u Pećincima, zatim dva poraza od po 3:0 kući od Voždovca i u Subotici konačno došao sebi i vratio epitet hit ekipe. Školsku akciju u prvom poluvremenu uspešno je okončao Srđan Grujičić, nekada dugogodišnji kapiten Radničkog iz Obrenovca koji je svojevremeno imao neuspešnu rolu upravo u timu sa “Čika Dače”. “Čuka” definitivno ima odlične individualce u službi tima.

Radnički Niš – Voždovac 2:1

Diskretno i efikasno, to su pridevi kojima bi mogla da se opiše igra Nišlija ove godine. Ostvarili su vrednu pobedu protiv Voždovca, tima koji jeste i tek će biti težak plen za svakog Superligaša. “Tanak” jedanaesterac u prvom poluvremenu realizovao je iskusni Stojanović. Izjednačenje “zmajevima” je doneo Stefan Babović, a o prostačkom gestu nekadašnjeg kapitena Partizana upućenom niškoj publici nije mesto na sportskim stranama. Kompletnu radost domaćem timu doneo je Petar Jovanović, ako su se mnogi pitali zbog čega je ovaj isluženi igrač doveden na “Čair”, on je lepim golom upravo na tom stadionu ponudio odgovor i Radničkom doneo 21. bod – dovoljno za mesto u vrhu.

Partizan – Donji Srem 3:2

Na poluvremenu meča pred praznim stadionom u Humskoj (kazna zbog izgreda navijača) delovalo je da će Partizan pretrpeti još jedan ozbiljan udarac. Golom mladog Radeta KrunićaDonji Srem je imao prednost, a momak koji je nakon dolaska iz Foče početkom ove godine igrao odlično, konačno je skrenuo pažnju na sebe i protiv branioca titule. Golovima krajem prvog i početkom drugog dela kaznio je promašaje igrača u crno-belom. Nakon toga, Pećinčani kao da su se uplašili trijumfa i vratili su se u “krilo” svog golmana. Fofana je realizovao jednu kontru, nakon toga sve bolji Stanković je doneo izjednačenje, a konačnih 3:2 i pobedu nakon hoda po mukama doneo je Jojić.

Vojvodina – Javor 2:2

Samo neupućene može da zbuni ishod ovog meča, Javor je ove godine “ubica”  favnorita, naročito nezgodan na strani, dok Vojvodina po ustaljenom običaju ne može da u šampionskim ambicijama istraje u “manjim” mečevima. “Lalama” se ponovila ista priča kao i u prethodnom kolu, dobar početak protiv autsajdera, sigurnom igrom su stigli do 2:0 golovima Kaluđerovića u 4. (sve bliži Dijari na večnoj listi JSL) i “bombom” Vranješa u 40. minutu. Malodušnost je zavladala u drugom poluvremenu, fantastičan šut Docića (kao i Grujičić iz Čukaričkog – bivši je igrač Srpskoligaša iz Obrenovca) ne bi zaustavila ni dvojica golmana. U poslednjim minutima, Radivojević je kaznio nedopustivu ležernost ili strah igrača Voše i bodovi su ponovo prosuti. Novosađani su dobili još jedan šamar, ali zahvaljujući rezultatima rivala, nisu daleko od svog sna, da bi ga ostvarili moraće da promene glavu.

Sloboda – Napredak 2:1

Pobeda kojom su Užičani na kratko došli do daha, iako je početak obećavao novi pakao za tim Ljubiše Stamenkovića Piskavca, čoveka kome domaća publika u sve većoj meri okreće leđa. Nakon centaršuta sa desne strane, nespretno je reagovao Zoran Knežević i prevario sopstvenog golmana. Ono što je možda ključni detalj posrtanja “Era” je slaba efikasnost Tijaga Galvaa, upravo protiv Kruševljana je Brazilac postigao gol i odmah uneo novi elan u redove svog tima, pomalo slučajno i uz sreću, ali beleži se isključivo rezultat. Pobedu “rosonerima” doneo je jedan veoma osporavani momak – Dario Purić, njegov nebeski skok nakon kornera vredeo je tri boda Slobodi.

Rad – Crvena zvezda 0:1

Bez spektakularne igre, crveno-beli su došli do pobede nad ove godine rezultatski lošim, ali kao unapred otpisanima, veoma opasnim “građevinarima”. Gol odluke je postigao Nenad Milijaš, iskusni vezista je na sebi svojstven način pogodio iz slobodnog udarca. Nastavila se stara priča za oba tima, golovi kao plod trenutnog bljeska i umeća individualaca nije omogućila da bude viđeno više golova mada su gosti imali priliku za to, Dragan Mrđa je imao priliku da pogodi sa bele tačke, nakon što je prethodno oboren od strane Raspopovića, ipak njegov šut je zaustavio Filip Kljajić, vratar koji je stasao upravo u mlađim kategorijama Zvezde. Crvena zvezda je nakon dosta vremena odnela ceo plen sa stadiona Obilića i nastavila trku za večitim rivalom.