JSL – 15. kolo (VIDEO)

U okviru mečeva poslednjeg kola jesenjeg dela sezone Super lige Srbije nismo mogli videti previše golova, ali se ne može reći da publika na stadionima širom Srbije nije imala šta da vidi.

Voždovac – Sloboda 0:2

Nakon serije slabih rezultata, Užičani su, po mnogima neočekivano osvojili ceo plen u meču sa Voždovčanima. Utakmicu su obeležili golmani oba tima, sa jedne strane mladi Perić kome danas verovatno nije bio dan, a sa druge iskusni Ranković koji je jedan od najzaslužnijih za to što njegov tim nosi tri boda sa ovog gostovanja. Nakon ovog meča ova dva kluba su bodovno izjednačeni, a i jedni i drugi moraju mnogo bolje u drugom delu sezone.

Novi Pazar – Radnički (N) 1:0

Pazarci su još jednom obradovali svoje navijače i sa tri boda iz meča sa Nišlijama zauzeli odličnu šestu poziciju na kojoj će i prezimeti. “Plavima” je pobedu doneo Dejan Rusmir veoma lepim pogotkom koji sigurno spada u jedan od najlepših u ovom kolu. Još jednom se mora istaći sjajna podrška koju imaju domaći igrači, a koja je i u današnjem meču vodila Novi Pazar do trijumfa.

Čukarički – Partizan 0:1

Slavili su crno-beli na Banovom brdu, kao što i rezultat kaže – teško, ali sasvim dovoljno za zimovanje na čelnoj poziciji. Junak ovog meča je bez razmišljanja Darko Brašanac, mladi reprezentativac, koji u Partizanu nije imao zapaženu ulogu ove jeseni, ali je u ovom, veoma bitnom meču pogodio za pobedu.

Spartak – Rad 0:0

“Građevinari” bez suspendovanog Uroša Đurđevića nisu mogli više od remija na gostovanju u Subotici. Bilo je šansi na obe strane, a posebno se istakao golman gostiju Kljajić. Na kraju, igrači Rada mogu biti zadovoljni bodom, ali nikako svojim učinkom u  jesenjem delu sezone jer će zimovati na poslednjoj poziciji.

Napredak – Javor 0:0

Vrlo malo uzbuđenja viđeno je u Kruševcu. Napredak nije opravdao ulogu favorita protiv Ivanjičana, a gosti su imali najbolju priliku preko Alempijevića u 67. minutu, on je imao sjajan solo prodor, izašao je sam pred prazan gol, ali je promašio i tako propustio priliku da donese svom timu tri boda koja bi im mnogo značila. Javor je u veoma teškoj situaciji, i moraju mnogo toga promeniti u zimskom prelaznom roku ukoliko žele da u drugom delu sezone sačuvaju svoj status.

Donji Srem – OFK Beograd 1:1

U Pećincima su “Romantičari” stigli do vođstva preko mladog i sve boljeg Čavrića, iako su se domaći žalili da je prilikom postizanja pogotka igrao rukom. Nije dugo trebalo Donjem Sremu da izjednači, a strelac je bio Sinđić na centaršut Krunića. Mogao je OFK Beograd ponovo do gola, ali se upravo Čavrić nije najbolje snašao pred golom domaćih, pa je meč završen podelom bodova.

Crvena zvezda – Vojvodina 2:1

Tim Slaviše Stojanovića je slavio u duelu sa Vojvodinom, a odlučujući pogodak postigao je Dragan Mrđa u sudijskoj nadoknadi. Na Stadionu Crvene zvezde je viđena prava drama, a vrhunac je bio jedanaesterac za domaće pri rezultatu 1:1 u 87. minutu koji u pogodak nije pretvorio Nenad Milijaš. Gosti su bili znatno bolji u prvom poluvremenu, a kiksevi i pad koncentracije u drugom su ih koštali rušenja tradicije nepobedivosti na Marakani koja traje još od maja 2010. godine.

Jagodina – Radnički 1923 1:0

Ne može se biti objektivan u komentarisanju ovog susreta ukoliko se ne kaže da je glavni arbitar, Novak Simović svojim greškama na štetu gostiju uticao na ishod meča. Prva sporna situacija viđena je sredinom prvog poluvremena kada nije dosuđen čist jedanaesterac za goste, defanzivac domaćih je igrao rukom u svom kaznenom prostoru ali Simović je odmahnuo rukom. Nedugo zatim dosuđen je penal u korist Jagodinaca, koji je realizovao Aleksandar Pešić za vođstvo svog tima od 1:0, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat. Pre izvođenja najstrože kazne isključen je šef stručnog štaba gostiju Radmilo Ivančević. Ne može se reći da su Kragujevčani zaslužili poraz u ovom meču, ali sigurno je da ih on dovodi u tešku situaciju pred zimsku pauzu, dok su Jagodinci sa ova tri boda zaseli na treće mesto.