JSL 25. kolo: Zmajevi odleteli do pobede – Voždovac – Čukarički 2:0

U “malom beogradskom derbiju” našli su se prošlogodišnji članovi PLS, Voždovac i Čukarički. “Zmajevi” su u ovaj meč ušli opuštenije od gostiju, kojima je pobeda bila preko potrebna za evropski san. Baš to Moranje koštalo je Čukarički pobede. Na zadovoljstvo domaćih navijača Voždovac 2:0 Čukarički

Treneri, Zoran Milinković i Vladan Milojević izveli su sledeće postave:

Voždovac: Supić, Jašić, Projić, Vasiljević, Mihajlov, Nikolić, Milovanović, Babović, Obradović, Marušić, Pavićević

Čukarički: Ristić, Stojković, Brežančić, Pijasentin, Ostojić, Todorović, Srnić, Bojić, Matić, Stoiljković, Mirosavljević

Sudija: Vlado Glođović

U 19. minutu viđena je prva prava prilika, u kontri su kombinovali Bojić, Mirosavljević i Matić, a kapiten gostiju je samo pogodio saigrača Bojića šutem sa ivice šesnaesterca.
Tek nakon dosta minuta bez sadržaja, viđena je obećavajuća situacija za Voždovac, nakon kornera lopta je išla ka Obradoviću koji ju je već čekao, ali Srnić je dobrom intervencijom otklonio opasnost.

Tek u finišu viđena je prva prava akcija, Mirosavljević je u kontri odvukao čuvare na sebe, nakon toga proigrao Srnića, ali opasnost je dobrom intervencijom otklonio Mihajlov.

Prvih nekoliko minuta drugog poluvremena je delovalo poput prvog, a zatim su timovi zaigrali aktivnije i viđen je gol u mreži gostiju. Babović je u bezazlenoj situaciji odlično uposlio Obradovića, Brazilac Pjasentin je pogrešio a vezista Voždovca uhvatio golmana Ristića na pogrešnoj nozi i pogodio gol. Igrao se 53. minut.

Dvadeset minuta kasnije viđena je nova izgledna prilika, ovoga puta za Čukarički, Matić je sjajno u prostor uposlio Stoiljkovića po desnoj strani, mladi napadač se našao sam pred golmanom, ali pogodio prečku.

Kompletan posao “belo-crveni” su okončali pet minuta pre kraja, iz legov ugla krenuo je Rade Veljović, momak koji je ušao svega nekoliko minuta ranije, sve je uradio sam, oslobodio se Pjasentina i kaznio jalovost Čukaričkog.