JSL: Zvezda ubedljiva, Sloboda stigla do prvog trijumfa u sezoni

Odigrana su poslednja dva meča 7. kola Jelen Super Lige. Crvena zvezda savladala je Spartak sa ubedljivih 5-0, dok je Sloboda iz Užica na svom terenu došla do prve pobede u sezoni, savladavši Radnički 1923 rezultatom 2-1.

Crvena Zvezda je pred nešto više od 5000 gledalaca, po kišovitom vremenu i veoma teškim uslovima za igru uspela, ubedljivije nego što se očekivalo, da trijumfuje nad, ne toliko lošim kao što rezultat meča to govori, gostima iz Subotice. Imao je Dragan Mrđa jedan od svojih boljih dana i uspeo je da uradi ono što se retko viđa na našim terenima. Od 11. do 21. minuta centarfor Zvezde je iz prve tri prilike uspeo da postigne tri gola i praktično već tada reši pitanje pobednika. Do kraja prvog poluvremena Zvezda je stvorila još nekoliko šansi ali rezultat je ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu dolazi do, već sada uobičajenog, pada Beograđana u igri. Uspeli su Subotičani da istrče par kontri i ozbiljno priprete golu Bajkovića, koji je u par navrata odbranio neodbranjivo. Nezadovoljan igrom svojih pulena, reagovao je Stojanović sa dve izmene, što je odmah dalo efekta. Uspela je Zvezda da se konsoliduje u finišu meča i postigne još dva gola, preko Daude u 79. minutu, i Nenada Milijaša u 86. minutu iz slobodnog udarca i tako meč privede kraju. Trijumf koji će svakako doneti mir u kući, ali još jedan meč u kome su se viđene oscilacije i nedovoljna fizička spremnost igrača, na čemu će Stojanović i stručni štab morati da porade u narednom periodu.

U drugom meču odigranom u istom terminu Sloboda je došla do svog prvog trijumfa ove sezone.

Poveli su domaći u 8. minutu fantastičnim golom Miloša Žeravice sa preko 25 metara. Radnički je u 66. minutu izjednačio preko Nikole Kovačevića, da bi 10 minuta kasnije, u 76 minutu preko Japanca Okuna, fudbaleri Slobode stigli do prvog trijumfa i prepustili ulogu fenjeraša Radu.