JSL – Gala predstava kraj Jošanice.

Brojni auditorijum (preko 6000 navijača) se nauživao gledajući sjajan meč, koji je protekao u briljantnoj igri čete Dragoljuba Bekvalca.

Rezultat od „samo“ 2:0 ne može da bude merilo odnosa snaga, jer da su Pazarci iskoristili još neku od stopostotnih šansi,gosti bi doživeli pravu katastrofu. Plavi su od početka krenuli žestoko ka golu Belića. Pokušaji Vusljanina, Stanića i Bogunovića u devetom, 18. i 31.minutu, nisu urodili plodom, a pogodak Raščića u 19. minutu, poništen je zbog ofsajda.

Kapitalnu prednost je Novi Pazar mogao da stekne u finišu prvog poluvremena. Raščić je imao zicere u 33. i 41. minutu. U prvom navratu,sjajno ga je uposlio Vusljanin sa levog boka,a u drugom,asistent je bio Alivodić. Mogao je da „poentira“ i štoper Žarković, neposredno pre odlaska na odmor, ali golman Sremaca, Belić je efektnom paradom odbio snažan pokušaj glavom, nakon nabačene lopte Alivodića sa desne strane.

„Turbo-napadač“ plavih, prvi je pokušao da pripreti i u nastavku, međutim, sa 20 metara, pogodio je dobro postavljenog protivničkog čuvara mreže. Brava gostiju je ipak „otključana“ u 50. minutu. Najzapaženiji pojedinac susreta, Enver Alivodić, protutnjao je levom stranom, poigravao se sa čuvarima,zatim velemajstorski uputio loptu ka Bogunoviću, koji ne greši sa šest, sedam metara. Glavom je matirao Belića, za erupciju oduševljenja na tribinama. Isti tandem,120 sekundi kasnije, je mogao da kreira po drugi put kapitulaciju odbrane Donjeg Srema. Ovog puta strelac vodećeg pogotka, tukao je preko gola. Otvorili su se potom i izabranici Bogića Bogićevića. U 56. minutu, Mujdragić je spasio iskušenja svoju ekipu, pošto je Tošić imao dobru priliku. Uzbuđenja su nastavljena sa tri munta docnije. Alivodić i Vusljanin su promešaili odbranu protivnika, ali je šut kapitena Pazaraca, sa same gol linije odbio Vukobrat. U 65.minutu, Lakić Pešić je neprecizan u dobroj situaciji, a u 77, definitivan rasplet.

Vusljanin je pobegao po levoj strani, ušao kazneni prostor, da bi ga potom oborio Byrn. Sigurni sudija Grujić, bez dvoumljenja svira penal, koji rutinski u gol pretvara Damjanović. Donji Srem je ipak mogao da neuspeh učini podnošljivim, tri minuta pre isteka regularnog toka, Vukobrat je umesto mreže, pogodio stativu iza leđa Mujkića.

Poslednji sudijski zvižduk, označio je početak velikog slavlja fudbalera Novog Pazara i njihovih pristalica. Ostavili su ih Vusljanin i drugovi bez daha. Nadahnuto i zrelo su odigrali i ovu utakmicu, pokazali da su u zaista sjajnoj formi, primorali na apaluze i najprobirljivije fudbalske meraklije.

Bogić Bogićević (Donji Srem)

„Sjajan ambijent, bilo je milina igrati pred ovakvom publikom. Novi Pazar je bio bolji. Bio je bolji i u prvom poluvremenu, kada nije iskoristio stopostotne šanse. Pokušavali smo da čuvamo loptu i pripretimo iz kontri, mada nismo imali nekih izrazitih prilika. U nastavku, našom greškom smo primili prvi gol, zatim smo se otvorili i pokušali da učinimo nešto više, ali smo primili i drugi pogodak. Imali smo možda šansu da se vratimo u meč, ali se isprečila stativa. Sve u svemu, domaćin je dosta dobro igrao i da je zasluženo pobedio“.