JSL: Kec u Nišu, dve pobede novajlija, Pazar namučio crno-bele…

Danas je odigrano šest  utakmica prvog kola Jelen Super lige. Viđeno je i nekoliko iznenađenja.

OFK Beograd-Voždovac 1:0

OFK Beograd je pobedom startovao novu JSL sezonu. Na Karaburmi su savladali novajliju Voždovac sa 1:0. Jedini strelac je bio Petković sa bele tačke u 35. minutu. OFK je imao više šuteva, 14 dok je Voždovac imao 5. U kornerima je bilo 9:7 za goste. Žute kartone kod domaćina su dobili Zdjelar, Ješić i Petković, a kod gostiju Đilas, Nikolić i Dragović.

Rad – Čukarički 0:1

Fudbaleri Rada i Čukaričkog su odmerili snage na ”Banjici” gde su bili bolji fudbaleri sa Banovog Brda. Već u petom minutu golom Srnića, “Brđani” su došlli do vođstva koje su sačuvali do kraja. Gosti su imali više šuteva na gol, šest više od Rada. Domaći su imali dva kornera više od gostiju, a žute kartone su dobili po tri igrača iz obe ekipe, Raspopović, Vitas i Đurđević (Rad), Krčmarević, Pijasentin i Todorović (Čukarički).

Sloboda-Spartak ZV 1:1

Užičani su poveli u 52. minuti golom Pejovića, a bod Subotičanima je doneo Torbica tri minuta kasnije. Sloboda dominantnija u svim segmentima igre, osam šuteva više, 5:0 u kornerima, ali opet, na kraju se gleda samo ko je odneo koliko bodova. Žute kartone su dobili Vasilić i Pejović kod domaćina, Kovačević, Stevanović i Vidović kod gostiju.

Partizan-Novi Pazar 4:3

Meč o kome će se dugo, dugo pričati. U Humskoj pred svega tri hiljade ljudi, snage su odmerili Partizan i gosti iz Novog Pazara koji su doputovali sa ukupno jedanaest igrača. Vidaković je doveo Pazar u vodstvo u 17. minutu, ali samo 3 minuta kasnije  Jojić je izjednačio. Gosti su na poluvreme otišli sa prednošću od 2:1 golom Kecapa u 35. minutu.

U 53. minutu za domaćina je dosuđen nepostojeći penal, pri čemu je čovek koga je lopta pogodila u rame – Ibrahim Arifović isključen, a udarac sa bele tačke je realizovao Mitrović. Tri minuta kasnije, isti igrač se ponovo upisao u strelce i doveo crno-bele u vođstvo. Mutavdžić je u 72. minutu poravnavo rezultat na 3:3. Činilo se da će svakome otići po bod, ali to je sprečio Predrag Luka još jednim sumnjivim golom minut pre kraja regularnog dela. Statistički – Partizan je imao 35 udaraca na gol dok su gosti devet puta okušali udarac. Domaćin je imao 9 kornera više.

Jagodina-Napredak 0:2

Drugu pobedu novajlija na strani je zabeležio Napredak. “Čarapani su napravili veliko iznenađenje u Jagodini savladavši domaćina sa 2:0. Do 85. minuta nije bilo golova ali je veteran Mirosavljević sa dva brza gola u finišu odneo čitav plen. Gosti su imali više udaraca na gol od Jagodine, a “Ćurani” su imali više kornera (9:4).

Radnički Niš-Radnički 1923 2:0

Pred solidno popunjenim tribinama osvetljenog ”Čaira” odigran je derbi prvog kola JSL u kome su se sastala dva Radnička, jedan iz Niša, a jedan iz Kragujevca. Nišlije su bile bolje rezultatom 2:0. Golove su postigli Stojanović u 31. minutu i Bulatović u nadoknadi vremena. Domaćin je uputio 19 šuteva na gol, čak 16 više od gostiju iz Kragujevca. Crvene kartone su zbog koškanja dobili Hadžibulić kod domaćih i Spalević kod gostiju.