JSL: Sremci šokirali punu Marakanu!

Fudbaleri Crvene Zvezde nisu uspeli da pobedom uveličaju jubilarni 50 rođendan Marakane, odigrali su nerešeno 2-2 (1-0) sa Donjim Sremom.

Crvena Zvezda je večeras, pred mešto više od 37.000 gledalaca, pružila još jednu lošu partiju. Iako je Crvena Zvezda prva povela, golom Daude u 9 minutu, ekipa Donjeg Srema je ostavila mnogo bolji utisak. Bajković je u prvom poluvremenu odbranio dve stopostotne šanse i ostavio svoj tim u prednosti. Crveno-beli kao da su se zadovoljili ranim vodstvom pa su do kraja prvog dela igre uglavnom održavali rezultat, bez neke velike želje da krenu po drugi pogodak.

U drugom poluvremenu ista slika, krenuo je Donji Srem sa mnogo više želje, ali je Crvena Zvezda iskoristila grešku odbrane i u 54 minutu golom Pečnika duplirala svoje vodstvo. Nisu gosti oklevali ni posle drugog gola u mreži, dok je Crvena Zvezda pokušala da spusti ritam, što im se u finišu obilo o glavu. Prvo je u 76 minutu, Marčeta smanjio na 2-1,  i najavio da će zadnjih 15 minuta meča proteći u neizvesnoj igri. Taman kada se očekivalo da Donji Srem pokuša da krene po izjednačujući gol, novi šok za goste koji ostaju sa igračem manje. Činilo se u tom trenutku da je Crvenoj Zvezdi znatno olakšan posao, ali onda šok u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je posle kornera Ognjen Aškovski sa pet metara matirao Bajkovića i doneo gostima, po prikazanom na večerašnjem meču, zasluženi bod.

Crvena Zvezda je ovim remijem znatno smanjila svoje šanse kada je šampionska trka u pitanju, ali ono što bi Stojanovića najviše trebalo da brine, jeste loša i bezidejna igra koju su prikazali večeras njegovi puleni, dok Donji Srem nastavlja da osvaja vašne bodove na jako teškim gostovanjima, pa se tako posle Karađorđa u prvom kolu, i sa Marakane vraćaju neporaženi.