JSL: Vojvodina slavila u derbiju protiv Partizana

Fudbaleri Vojvodine savladali su Partizan u derbiju 7. kola Jelen Super Lige sa 2:1. Golove su postigli Škuletić u 73. i autogol M.Živković u 87. minutu za Vojvodinu, dok je jedini gol za Partizan postigao Nemanja Kojić u 76. minutu.

Loše vreme i kiša koja je padala tokom celog meča, odrazila se u mnogome na kvalitet igre, ali i na posetu na tribinama, koja i nije baš ispunila očekivanje, kada je derbi kola bio u pitanju. Ipak najvatreniji navijači nisu izostali, kao ni dobra igra ljubimaca i jedne i druge ekipe, uprkos teškim uslovima za igru. Prvo poluvreme pripalo je Partizanu, iako je Vojvodina napadala u većem delu prvog poluvremena, gosti su bili ti koji su stvarali šanse. Pogodili su crno-beli stativu, imali par dobrih šansi preko Jojića, Markovića i Kojića ali do odlaska na odmor nije bilo golova.

U drugom delu igre totalno drugačija slika na terenu, Vojvodina kako je meč odmicao sve više i više preuzima inicijativu igre i kontrolu nad utakmicom. Ređale su se prilike pred golom Vladimira Stojkovića, koji je u nekoliko navrata fantastičnim intervencijama spašavao gol Partizana. Ipak u 73. minutu posle jedanaestog kornera koji su izveli Novosađani, Škuletić je kao najviši u skoku i matirao Stojkovića.

Nije dugo trajala radost navijača Vojvodine, pošto je Kojić samo tri minuta kasnije sa nekih 15-ak metara po sredini matirao Delača za izjednačenje. Nisu se mnogo promenile stvari nakon izjednačujućeg gola, Vojvodina je ponovo preuzela kontrolu na sredini terena i krenula po drugi gol, do kog su i uspeli da dođu u 87. minutu, kada je posle centaršuta Alivodića, Marko Živković nespretno reagovao i poslao loptu u svoj gol. Krenuo je Partizan u finišu na sve ili ništa, pogodili su crno-beli i prečku u 91. minutu (Marković), ali je na kraju ostalo 2-1 za Vojvodinu, koja se ovom pobedom priključila vrhu tabele i nanela Partizanu prvi poraz u ovoj sezoni, i na taj način ostala jedina neporažena ekipa u JSL posle sedmog kola.