JSL: Zvezda “petardom” ispratila Pazarce, Voša od sjaja do očaja

Danas je odigrana većina mečeva 9. kola Jelen Super Lige, u kojima su domaćini bili galantniji nego što se očekivalo, pa su gosti u većini slučajeva poneli ceo plen kući.

Vojvodina je danas priredila najveće rezultatsko iznenađenje ali i razočarenje za svoje navijače. Novosađani su na svom terenu poraženi od užičke Slobode, koja polako ulazi u pobednički ritam, sa 1-2. Počelo je dobro za domaće, koji su poveli golom Kaluđerovića u 25. minutu, i u tom trenutku bili drugi tim na tabeli. Gosti vrlo brzo golom Miloša Žeravice u 33. minutu dolaze do izjednačenja. Napadala je Vojvodina u drugom delu u želji da dođe do drugog pogotka, ali su do njega došli gosti u 77. minutu, a strelac je bio Lazar Jovanović. Vojvodini je ovo prvi poraz u ovoj sezoni, tako da više nema neporaženih ekipa u JSL.

Crvena Zvezda je posle još jedne burne nedelje, i pisma u kojem su igrači pokazali jedinstvo, pokazala timsku igru i na terenu. Crveno-beli su ubedljivije nego što se to očekivalo savladali goste iz Novog Pazara sa čak 5-1. Seriju golova otvorio je Nenad Milijaš, koji je u 8. minutu posle slobodnog udarca, uhvatio na krivoj nozi Supića i doveo Zvezdu u vodstvo. Do kraja poluvremena Dauda je sa dva gola, u 20. i 45+2. minutu rešio sve dileme kada je pitanje pobednika u pitanju.

U drugom delu viđena je opuštenija igra gostiju, koji su krenuli znatno ofanzivnije, ali posle samo 10 minuta igre Dragan Mrđa postiže četvrti gol za Zvezdu. Da mu prija igranje pred Delijama, Mrđa je pokazao i u 72. minutu kada je svojim drugim golom povisio na 5-0, da bi četiri minuta kasnije Pejić postigao počasngol za goste i postavio konačan rezultat.

Aktuelni lider na tabeli, Čukarički vodio je u Pećincima do 90-og minuta kada ih je svojim golom šokirao Lakić-Pešić i otkinuo im dva velika boda. U meču koji ima status srpskog klasika, timovi su podelili bodove. Poveo je Radnički iz Niša, golom Stojanovića u 43. minutu, ali je Bojić golom u drugom delu igre izjednačio i postavio konačan rezultat.

Sutra od 15h u poslednjem meču 9. kola sastaju se Jagodina i Partizan.