Juventus u finalu kupa

U refanš meču polufinala italijaskog kupa, Juventus je u gostima savladao ekipu Fiorentine rezultatom 0-3. U prvom meču u Torinu, slavila je ekipa Fiorentine sa 1-2 ali je odličnom igrom Juventus anulirao prednost rivala iz prvog meča i ubedljivom pobedom se plasirao u finale.

Juventus Bonuci

Već u 21. minutu, Alesandro Matri doveo je Juventus u vođstvo. U 44. minutu igrači torinskog giganta duplirali su prednost. Alvaro Morata je gađao donji desni ugao, Neto je odbranio ali se posle odbitka Alvaro Pereira našao na pravom mestu i zatresao mrežu za 2:0. Sve dileme oko pobednika dvomeča rešio je Bonući koji je u 59. minutu, posle kornera koji je izveo Markizio, zakucao loptu u mrežu Fiorentine. Pokušavala je domaća ekipa da dođe do počasnog gola ali je Storari bio siguran na golu Juventusa. Tri minuta pre kraja utakmice pocrveneo je Alvaro Morata, a stiče se utisak da je sudija prestrogo dosudio isključenje mladog Španca.