Kalinić održao čas košarke

U prvoj utakmici plej ofa Crvena Zvezda je savladala Partizan rezultatom 73:64 (24:13, 14:18, 17:21, 18:12) i tako povela u polufinalnoj seriji 1-0. Vodila je Crvena Zvezda celu utakmicu i zasluženo je savladala najljućeg rivala. Nikola Kalinić je odigrao fenomenalnu partiju u oba pravca, postizao je poene u najtežim trenucima utakmice i sa nekoliko fenomenalnih rampi zaustavio pokusaje Partizana,

Vil i Kalina

Počelo je trojkom Markusa Vilijamsa, da bi već u sledećem napadu Kalinić, fenomenalnom odbranom, primorao Pavlovića na grešku. Posle promašaja na obe strane, Vilijams je odličnom asistencijom pronašao Kalinića. Odlično otvaranje Zvezde kulminiralo je novom trojkom Vilijamsa. Prve poene Partizan beleži na 7.44 pre kraja prve četvrtine, Milutinov je polovičan sa linije slobodnih bacanja. Marjanović kuca posle skoka, a onda Pavlović vezuje šest poena. Prvo je Pavlović pogodio trojku od table, da bi u sledećem napadu izbori koš i faul. Jaka Blažić odgovara identičnom serijom, najpre pogađa šut za tri poena, a zatim posle kontre pogađa uz faul za 15-8. Do kraja četvrtine od Partizana smo videli bezidejnu igru u napadu, Zvezda je to iskoristila pa je prvu četvrtinu okončala prednošću od 24-13.

Druga četvrtina je donela malo bolju igru Partizana. Saša Pavlović je pogodio veoma težak šut uz faul Kalinića, ali Zvezda je imala spremne odgovore. Dangubić je prvo silovito zakucao, da bi nedugo zatim pogodio daleku dvojku. Na 4.45, pre kraja četvrtine, posle jedne borbe za loptu, Jaka Blažić je po licu udario Milutinova koji se do kraja utakmice nije vraćao na parket. Rezultatom 36:31 ušlo se u poslednji minut prvog poluvremena, kada je došlo i do manje čarke između Vilijamsa i Murića. Tačku na drugu četvrtinu stavio je Luka Mitrović, 38-31. Kuriozitet ove četvrtine je bio taj da nismo videli na parketu Bobana Marjanovića.

Treća četvrtina je počela jakim odbranama na obe strane. Viđena su samo dva koša u prva tri minuta, a Marjanovića nije bilo na parketu. Pogodak Eda Murića doveo je Partizan na 40:37 u 24. minutu ovog meča, Zatim je usledila atraktivna blokada Luke Mitrovića, pa poeni zvezdinog kapitena uz faul, a onda je Dzenkins pogodio za 45-37. Opet je Partizan prišao na minus tri poena ali tada Kalinić najavljuje kandidaturu za igrača utakmice. Pogađa trojku, potom poentira za dva poena, da bi na noge digao ceo Pionir atraktivnom blokadom. Odmah u sledećem napadu košarkaši Partizana prave i faul nad fenomenalnim reprezentativnim krilom. Dzpš Akonjon trojkom u poslednjim sekundama treće četvrtine ostavlja Partizan u igri, 55-52.

Pogotkom Milosavljevića, Partizan se primakao na minus jedan i to je unelo nemir u navijače Crvene Zvezde koji su počeli da skandiraju ime Bobana Marjanovića, vršeći pritisak na Radonjića da ga vrati u igru. Kalinić je pogodio u sledećem napadu, a na 8.36, pre kraja utakmice, Bobi se konačno vratio u igru. Ulaskom Bobija Marjanovića stvari su došle na svoje mesto. Rampe Dzenkinsa, pa zatim Kalinića i Bobija unele su nervozu u napade Partizana. Razigrala se Zvezda, Dzenkins je pogađao uz faul, Kalinić je pogodio veoma važnu trojku. Radio je u tim trenucima Kalinić sve, skakao je, blokirao i poentirao, a kada je svojom četvrtom blokadom “prizemioĆ Mačvana bilo je jasno u kom smeru se kreće ova utakmica. Posle poena Dzenkinsa na semaforu je stajalo 71:59. Tada se Duško Vujošević pomirio sa porazom i sa parketa je izveo Mačvana, Milosavljevića i Akojona, a uveo Daloa, Đumića i Marinkovića.

U timu pobednika istakli su se Dzenkins sa 19p, 2sk, 2as, 1bl, kapiten Luka Mitrović sa 9p, 6sk, 1as, 2ul, 1bl  i fenomenalni Nikola Kalinić koji je i najzaslužniji za trijumf Crvene Zvezde sa 13p (2-3 za 3 poena), 4sk, 3as, 1ul, 4bl.

U poraženom timu, bolji od ostalih bili su Milan Maćvan 12p, 12sk, 5as, 2ul ,1bl, Dragam Milosavljević 11p, 5sk, 1as, 1ul i Aleksandar Pavlović 11p, 6sk, 2as, 2ul.