“Kec u Nišu”! Na Čairu pala tradicija duga 13 godina.

Pred oko 4500 gledalaca na Čairu, fudbaleri Radničkog dočekali su ekipu OFK Beograda. Gledaoci su uživali u odličnoj fudbalskoj predstavi koja je obilovala atraktivnim golovima ali i sudijskim greškama.

Početno ispitivanje snaga nije dugo trajalo, jer su domaći fudbaleri došli do vođstva veoma rano, već u 6. minutu, gde je nakon kornera Bulatović odlično reagovao i sproveo loptu u mrežu nemoćnog Zečevića.

Ni posle postignutog gola domaći se nisu povlačili, presingom na sredini terena pokušavali su da iznude grešku gostiju, što im je često polazilo za nogom, ali je odbrana plavo belih odlično neutralisala pretnju po gol. Novi šok za goste usledio je u 14. minutu, kada je Saša Stojanović uspeo da dođe do odbitka i strpljivo promeša nekoliko igrača odbrane OFK-e, zatim šutem u levu stranu Zečevićevog gola, uveća vođstvo Radničkog.

Fudbaleri “Reala sa Nišave” ni posle drugog gola nisu odustajali od prvobitne namere, a to je pritisak na loptu, što je gostima otežalo protok lopte, sve do 24. minuta, kada je Čavrić nakon slobodnog udarca, sa oko 20 metara od gola Radničkog, prelepim šutem matirao Kesića. Umanjivši prednost niškog tima na 2:1. U 31. minutu Strahinja Petrović našao se u gol šansi ali je pao u šesnaestercu, Sudija je signalizirao da se igra nastavi, što je među domaćim navijačima izazvalo nezadovoljstvo.

Šest minuta kasnije nakon centaršuta Antonova, lopta je prošla kroz peterac, ali se igrači gostiju nisu snašli. Pred sam kraj prvog poluvremena Saša Stojanović je iz kornera pronašao Ćuluma koji je loptu poslao tik iznad prečke.

Na samom početku drugog dela, konkretniji bili su gostujući fudbaleri, imali su plavo beli jalovu inicijativu, držali su loptu u nogama ali to im nije dalo željene rezultate. Taj period igre trajao je sve do 60. minuta, kada je Pavlović pasom u prazno proigrao Jelića, ali je Slovenac sa pet metara šutirao pored gola.

Odmah u sledećem napadu fudbaleri OFK Beograda imali su priliku da kazne Jelićev promašaj, kada je nakon centaršuta, Vasiljević pogodio prečku već savladanog Kesića. Ponovo je usledio mirniji period igre, sve do 78. minuta, kada je nakon centaršuta Pavlovića, lopta došla do Jovanovića, koji je takođe šutirao pored gola. U Poslednjih desetak minuta meča, pažnju na sebe skrenuo je sudija Vlado Glođović, koji je veoma čudnim kriterijumom dizao tenziju i na terenu i na tribinama.

Na kraju fudbaleri Radničkog mogu da budu veoma zadovoljni učinjenim u večerašnjoj utakmici. Radnički je upisao prvu pobedu na Čairu u ovoj sezoni, a srušio je i negativnu tradiciju poraza u mečevima protiv OFK Beograda, koja je trajala 13. godina.

Sledeće nedelje fudbaleri Radničkog gostuju Vojvodini u Novom Sadu, dok će fudbaleri OFK Beograda na svom terenu ugostiti Partizan.