KLS (12. kolo): Nastavlja se agonija u Užicu, OKK Beograd se kasno trgnuo

U 12. kolu Košarkaške lige Srbije nije bilo iznenađenja.

Užičani su prvi put prepustili vođstvo Kraljevčanima u 38. minutu, 77:80. Dva puta je do kraja utakmice rezultat bio izjednačen. Kutlešić je imao dve prilike da donese izjednačenje ali oba puta je bio neprecizan. Sloboda je sada na poslednjoj poziciji, dok je Sloga na deobi 9. mesta na tabeli. Četa Milana Gurovića je nastavila da gazi. Nakon serije Vojvodine 13:0 i preokreta, od 39:44 do 52:44, usledio je revanš u vidu serije 2:16, 54:60, i u nastavku su košarkaši FMP-a isključili svaku mogućnost preokreta. Crnokosa je rutinskom pobedom, ujedno i prvom nad Meridianom,  zadržala prvu poziciju na tabeli. Čačani su stigli do važne pobede, koja ih je zadržala na drugoj poziciji. OKK Beograd je bio u zaostatku 20 poena na 8 minuta pre kraja susreta (62:42), trgli su se, ali, ispotavilo se, prekasno. Konačan rezultat 70:65. Smederevo je odlično otvorilo utakmicu, serijom 0:8. Nišlije su se konsolidovale i usledila je ujednačena borba, sve do drugog dela poslednje deonice, kada je usledila serija Konstantina 19:4. Kao što smo i najavili, Kruševljani su u Valjevo došli na izlet, 84:60, a bilo je i +33 (71:38).