KLS (13. kolo): Bodovi ostali domaćinima

U poslednjem kolu polusezone, ali ne i ove kalendarske godine, Smederevci su odbranili tvrđavu, najviše zahvaljujući rezultatu iz druge četvrtine, koju su dobili sa 24:13. Kada je Čakarević potpisao za Metalac, napisali smo da tim iz Valjeva ima lak raspored do polusezone i da uz malo sreće može do bar četiri trijumfa u pet utakmica. Današnju utakmicu smo svrstali u tu ”kritičnu” petu a iznenadio nas je poraz u Novom Sadu od ekipe Meridiane. FMP je nastavio sa dobrim partijama, kako ove sezone u Železniku, tako i u međusobnim duelima protiv Čačana. Na prvi pogled pristojan poraz Borca (85:76) ali treba napomenuti da je sredinom poslednje deonice bilo i -22 (85:63). Kao što smo i najavili, Tamiš je iskoristio priliku i lako savladao Slobodu, koja i dalje ne može da nađe recept za pobedu. OKK Beograd je ubedljivo savladao Nišlije. Držali su se gosti sve do poslednje četvrtine, u kojoj su primili čak 35 poena. Sloga je potvrdila pobedu iz Užica nad novosadskom Vojvodinom i tako pobegla iz opasne zone. Crnokosa i dalje ne zna za pobedu u Kruševcu, ali pošto je FMP savladao Čačane, ”Skakavci” su ostali usamljeni na vrhu tabele. Napredak je ovim trijumfom stekao bod prednosti u odnosu na Vojvodinu, koja je u opasnoj zoni.