KLS (17. kolo): Meridiana stigla do važnih bodova, Užičanima ipak ”Gorki list”

Vrščani su otvorili utakmicu serijom 8:0, FMP je tek tada zaigrao kako ume i stigao do izjednačenja poenima Čovića, 10:10. Usledila je ujednačena utakmica, potom i u par navrata dvocifreno vođstvo ”Pantera”, da bi početkom poslednje deonice Vršac imao napad za vođstvo, ali je Savović bio neprecizan. Od tog trenutka pa do kraja utakmice domaći su postigli samo sedam poena a gosti 16. Crnokosa je silno startovala i već sredinom prve deonice je imala prednost +12 (16:4). Otović i Čupković su najzaslužniji što je razlika na prvoj pauzi iznosila pristojnih -4. U nastavku je viđena neizvesna borba, uz blage prednosti oba tima. U samoj završnici domaćima je nedostajala koncentracija, promašili su tri šuta i tri od četiri slobodna bacanja a na drugoj strani Vuletić je pogotkom za tri poena preokrenuo rezultat i stavio tačku na ovu utakmicu. Kraljevčani su se revanširali za dramatičan poraz na svom terenu iz prvog dela sezone. Iako su ”Klonferi” u trećoj deonici imali dvocifrenu prednost, kući nisu doneli bodove iz Pančeva. U neizvesnoj završnisi, u poslednja dva minuta su promašili tri šuta i izgubili jednu loptu, i tako dozvolili Tamišu da ode na nedostižnih i krajnjih +7. Pobedivši Smederevo, Meridiana je stigla do veoma važnih bodova za opstanak. Nakon početnih ispitivanja snaga, domaći su preuzeli vođstvo i kontrolisali meč do samog kraja, ostvarivši najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu lige. Kako joj nalaže pozicija na tabeli, tako je Vojvodina otvorila utakmicu u Valjevu. Devet minuta su imali prednost, na pauzu se otišlo nerešenim rezultatom, i od tada Metalac vuče konce. Priliku za vođstvo nije iskoristio Petković krajem trećeg perioda, pri rezultatu 51:49, a u tom periodu i početkom poslednje deonice domaći su i prelomili utakmicu serijom 12:0. Napredak je rutinski savladao Slobodu. Samo su jednom Užičani imali nerešen rezultat, i to sredinom prve četvrtine, kada je Arnautović pogodio trojku za 16:16. U Nišu su domaći otvorili utakmicu serijom od 10:0, nastavili su u sličnom ritmu, 15:2. Obzirom na poraz Crnokose, pobeda bi Čačanima donela prvu poziciju. Na prvu pauzu se ipak ide nerešenim rezultatom, 20:20. U nastavku je Konstantin kontrolisao rezultat. Dopustili su Borcu da se približi na dva razlike u poslednjem minutu, ali to je bilo sve.