KLS (3. kolo): Čačanima derbi, u Kosjeriću najuzbudljivije, Vojvodina i dalje bez pobede

Crnokosa – FMP
Nakon početnog vođstva FMP-a od 0:4, Crnokosa uzvraća serijom 8:0 (6 poena Nikole Rondovića), i blago povećava prednost do +8 (21:13). Silađi Nikola pogađa za dva a potom i za tri poena i smanuje razliku na -3. Trener domaćih traži tajm aut, koji je urodio plodom, jer je prednost ponovo vraćena na +8 (26:18). Do poluvremena domaći čuvaju prednost. Rezultat na pauzi 46:43. Treći period kao i drugi, ”Skakavci” ne uspevaju da se odlepe a ni FMP da stigne rezultat. Na kraju treće četvrtine 65:59. U 35. minutu gosti serijom 0:7 dolaze na -2 (68:66). U nastavku neizvesno, dva minuta pre kraja rezultat je glasio 80:79. Tada Gudurić Marko sa dva poena donosi prednost svom timu, 80:81, prvo vođstvo nakon početnih 0:4. Nakon tajm auta, koji je tražio strateg Crnokose, Jovović Boško pravi faul u napadu, Gudurić Marko ne pogađa za dva, skače Pilčević Radenko ali napad ponovo za goste jer lopta ide u aut. Čvorović Nikola ne pogađa trojku, a Pilčević Radenko nakon faula pogađa oba bacanja, i vraća prednost svom timu, 82:81. Ponovo tajm aut za domaće. FMP u napadu, Gudurić Marko ne pogađa za dva ali loptu hvata Čvorović Nikola, ni on ne pogađa za dva poena, loptu hvata Stanimirović Nikola i slavlje domaćih navijača može da počne. Igrač utakmice je Pilčević Radenko, ne samo zbog toga što mu nije zadrhtala ruka u poslednjem minutu na liniji slobodnih bacanja, već je za 33 minuta postigao 32 poena (6/7 za tri poena) i ostvario 40 indeksnih poena.

Vršac – OKK Beograd
Meč poenima otvaraju igrači Vršca i nakon 4 minuta stižu do +6 (12:6). Beograđani prave seriju 2:9 i stižu do 14:15. Domaći odmah vraćaju vođstvo i povećavaju prednost, koja u 5. minutu drugog perioda iznosi +9 (29:20). Košarkaši OKK Beograda postepeno smanjuju zaostatak, do 33:32 na poluvremenu. U nastavku, gosti preuzimaju vođstvo, postepeno povećavaju prednost, koja nakon 7 minuta igre u nastavku iznosi +7 (39:46). Pred početak poslednje četvrtine, rezultat je 45:54. Domaći uspevaju da smanje na 51:57 u 34. minutu ali ne uspevaju da uvedu meč u neizvesnost, zaostatak se povećava na -15 (59:74). Krajnji rezultat je 63:75. OKK Beograd je upisao prve bodove. Nejefikasniji igrač meča je Luka Drča sa 21 ubačenim poenom, a isti igrač je na deobi najkorisnijeg igrača meča sa igračem Vršca, Milošević Đorđem, po 25 indeksnih poena.

Tamiš – Smederevo
Tamiš je nakon dva tesna poraza dočekao ekipu Smedereva. Poveli su Smederevci, domaći su preokrenuli, tokom prve četvrtine, koja je završena rezultatom 23:22, viđena je rezultatska klackalica. 5 minuta pre poluvremena, Pančevci stižu do +9 (34:25) a na odmor idu sa dvocifrenom prednošću, 46:35. Od 3. minuta nastavka (50:37) gosti primenjuju znanje iz železare i serijom 0:9 tope rezultat tokom sledeća tri minuta, 50:46. Zatim stižu i do -1 (52:51). Na kraju trećeg perioda na semaforu je pisalo 56:52. Domaći prave seriju 8:0 i stižu do +12 (64:52). Razlika se neko vreme održava ali ponovo počinje da se smanjuje. Na dva minuta pre kraja  je samo 4 za Pančevce (69:65), koji su uspeli da je sačuvaju do kraja i zasluženo upisuju prvu pobedu. Najefikasniji je Petar Popović, igrač iz reda domaćih, sa 25 poena.

Meridiana – Napredak Rubin
Prva utakmica Meridiane na domaćem terenu ove sezone. Na samom početku rezultatska klackalica, da bi gosti stigli do +7 u 4. minutu (6:13). Vođstvo traje do 3. minuta drugog perioda, kada Matić Vladimir pogađa za 3 poena i preokreće rezultat na 19:17. Prednost postepeno raste, do 30:20 u 16. minutu, a ista razlika je i na poluvremenu, 36:26. Kasnije, razlika se vrti oko 10 poena da bi u 26. minutu domaći povećali na +15 (51:36). Nakon 8 minuta, stižu i do +21 (68:47). Utakmica bez rezultatske neizvesnosti. Kruševljani su postigli više poena samo u prvoj četvrtini, u drugoj su postigli samo 9, naspram 23 domaćina. Najkorisniji na utakmici bio je igrač gostiju Mrdak Vladimir sa 20 indeksnih poena.

Borac Mozzart Sport – Sloboda
Pred 1500 gledalaca, derbi su otvorili domaći serijom 7:0. Užičani ”spuštaju ručnu” i stižu do izjednačenja u 7. minutu, 13:13. Na pauzu se odlazi vođstvom ”Era” 17:18. Početkom drugog dela Protić Nemanja pogađa trojku, Čačani održavaju prednost, zatim i povećavaju. U 17. minutu dolaze do dvocifrene prednosti 33:23. Na poluvremenu je bilo 40:31. Ne predaju se košarkaši Slobode, u 27. minutu rezultat je 45:44 za domaće. ”Grebići” prave seriju 9:0 i ponovo dolaze do dvocifrene prednosti, 54:44. Ista razlika je bila i 6 minuta pre kraja, 60:50. Sledi još jedna serija domaćih, 13:0, na semaforu 73:50. Sloboda je imala čak 21 izgubljenu loptu, uz šut za dva poena 9/31 (Borac 21/39). Mandić Aco je najkorisniji a ujedno i najefikasniji igrač susreta, 19 poena za ”Zebre” i 22 indeksna poena.

Konstantin – Vojvodina Srbijagas
Iako je tek početak sezone, ovo je bila utakmica od velikog značaja za Vojvodinu. Nakon dva poraza, pri čemu su oba puta bili domaćini, usledila je utakmica na strani protiv Konstantina. Novosađani su dobro otvorili meč, 0:5 na startu. Održavali su prednost sve do 8. minuta, kada je na semaforu pisalo 13:13. Nišlije preuzimaju vođstvo, ponovo na kratko Vojvodina ima prednost (16:17). Domaći održavaju blagu prednost i na poluvreme se ide sa 32:28. Nakon 3 minuta igre u nastavku, ponovo gosti vode, 36:37. Ponavlja se priča iz druge deonice, blaga prednost Konstantina na kraju treće četvrtine a tako se nastavilo i u poslednjoj deonici. Ponovo preokret, rezultatska klackalica, da bi se u poslednja dva minuta ušlo sa 58:58. Despotović Petar pogađa za tri poena a u poslednjem minutu i sa linije za slobodna bacanja, za pobedu svog tima 64:58. Isti igrač je u svom timu bio i najefikasniji sa 13 poena uz najveći indeks, 19. Ako je za utehu, najkorisniji igrač meča i najefikasniji je iz reda ”Lala”, Milovanović Milan, 14 poena i 20 indeksnih.

Metalac – Sloga
U poslednjoj utakmici trećeg kola, Metalac je dočekao Slogu. Poveli su domaći 1:0, gosti preveli, a u nastavku je viđena rezultatska klackalica, da bi se na odmor otišlo rezultatom 18:18 (5. nerešeni rezultat od početka meča). U sledećem minutu gosti stiču +5 (20:25), sledi preokret serijom 12:2 (32:27), zatim i dvocifrena razika (39:29) a na poluvreme se ide sa 44:37. U nastavku se prednost održava i povećava. U poslednji period se ulazi sa prednošću domaćih 61:47. Serijom 2:8 Kraljevčani smanjuju na -8 (63:55). Metalac, pred 700 navijača, rutinski privodi utakmicu kraju, 80:64. Nejefikasniji i najkorisniji igrač meča je Bojan Bakić, koji je u pobedi svog tima učestvovao sa 26 poena i indeksom 29.