KLS (4.kolo): Pilčević za čelo tabele, Vojvodina stigla do prve pobede

Smederevo 1953 – Meridiana
Na početku poen za poen, da bi domaći serijom 7:0 (poenima Zagorca i Radenkovića) u 7. minutu došli do 12:4. Prvi period se završava rezultatom 19:12. Jaramaz  pogađa trojku za +9 (25:16) i ”tera” trenera gostiju da zatraži tajm-aut, koji daje efekat jer je Meridiana spušta razliku, u dva navrata ima -3. Jaramaz sa penala vraća svoj tim na +9 (38:29). U poslednjem minutu druge četvrtine Stanojević i Savić pogađaju i smanjuju na -5 (42:37), ujedno i rezultat na poluvremenu. Jaramaz svojom drugom trojkom dovodi svoj tim do prve dvocifrene prednosti, 47:37. Do poslednjeg minuta trećeg perioda razlika nije silazila ispod 6 poena, da bi onda usledili šutevi za tri poena, Jovišić smanjuje na -3 (67:64), vraća Sparović, Stanojević ne pogađa. Nastavak ”miriše” na neizvesnost. U dva navrata Meridiana smanjuje na dva razlike ali Smederevci poenima Miškovića i Zagorca stižu do opipljive prednosti, 80:72, 5 minuta pre završetka meča. Ne predaju se gosti, i ponovo dolaze na -2, 84:82 i 86:84 na dva minuta pre kraja. Po trojku pogađaju Simović i Matić, rezultat na početku poslednjeg minuta 89:87. Jaramaz pogađa oba bacanja, Matić na drugoj strani takođe, tajm aut traži strateg domaćih. Ponovo Jaramaz pogađa, veoma bitni poeni, verovatno i presudni, 93:89. Jovišić pogađa trojku (2/2, a timska 9. iz 20 pokušaja), 93:92, ponovo tajm-aut za Smederevo. Jaramaz polovično sa penala, na drugoj strani Stanojević pogađa prvo i promašuje drugo za izjednačenje. Tajm-aut za domaće pri 94:93. Simoviću ne drhti ruka, pogađa oba slobodna bacanja, 96:93. Stanojević ne pogađa nijedno bacanje, Kovačević hvata loptu i to je kraj utakmice. Ako je za utehu, najefikasniji i najkorisniji igrač meča je iz poražene ekipe, Stanojević, po 38 poena i indeksnih poena. Pratio ga je samo Jovišić sa 21 poenom, ostali su sa jednocifrenim učinkom. Kod domaćih Jaramaz 30 poena, dvocifreni su bili još Zagorac (19), Simović (11) i Radenković (10). Utakmicu je posmatralo 500 gledalaca.

OKK Beograd – Tamiš
Nakon početnog vođstva Tamiša 1:4, OKK Beograd pravi 6:2 a zatim i 9:2, stiže do 16:8. Pančevci smanjuju na -2, 21:19. Šepa i Drča pogađaju za rezultat na prvoj pauzi, 25:19. U nastavku Šepa pogađa za prvu dvocifrenu razliku na meču, 36:26. Razlika se održavala tokom perioda, podiže se i do 15 (51:36), a na pauzu se ide sa 51:39. Za 5 minuta igre u nastavku, OKK Beograd stiže do +21 (64:43). Poslednji deo počinje rezultatom 75:59. I u ovom periodu ”Klonferi” postižu više poena. Konačan rezultat pred 250 gledalaca je 100:76. Domaći su potpuno nadskakali goste, 42/19. Najefikasniji i najkorisniji igrač meča je Bojić iz OKK Beograda, upisao je 29 poena i ostvario 43 indeksna poena (1p 5/8, 2p 12/16, 18 skokova).

Borac Mozzart Sport – Konstantin
Nišlije otvaraju meč poenima, sledi rezultatska klackalica tokom celog prvog perioda. Imali su gosti +5 (11:16 ) ali nakon tajm-auta Raška Bojića sledi preokret, 23:21. Konstantin vrađa vođstvo i u drugom periodu domaćim košarkašima prepušta samo 7 poena, i na odmor ide sa +5 (30:35). Todorović svom timu donosi dvocifrenu prednost, 32:42. Prednost se povećava i do +15 (32:47) u 4. minutu drugog poluvremena. Radović trojkom smanjuje na -7 (49:56) a istom razlikom se odlazi na poslednju pauzu, 51:58. Na nešto više od tri minuta do kraja Borac ima 10 poena zaostatka, 58:68. Gosti su sačuvali prednost, krajnji rezultat 69:81. Prvi poraz Čačana ove sezone a ujedno i treći od Konstantina, protiv koga nemaju pobedu (skor 0:3). Najkorisniji igrač je Đorđević sa ostvarenim 21 indeksnim poenom a za utehu domaćih navijača, najefikasniji je Barać sa 16 poena. Utakmica je odigrana pred 1000 navijača.

Sloga – Crnokosa
Domaći nakon 6:4 prave seriju 8:0 i stižu do dvocifrene prednosti, 14:4. Na prvu pauzu se ide rezultatom 20:11. Do poluvremena ujednačena borba. Crnokosa dobija drugi period 19:20. U nastavku ”Skakavci” polako tope prednost Kraljevčana, i stižu do vođstva na dva minuta pre kraja trećeg perioda poenima Radića sa linije slobodnih bacanja, 51:52. Momcima iz Kosjerića postaje jasno da bi posle pobede Konstantina u hali kraj Morave bili jedina ekipa bez poraza ako bi savladali Slogu. Domaći vraćaju prednost i u zadnji minut se ulazi rezultatom 68:67. Pilčević promašuje za dva poena, na drugoj strani i Otović. Pilčević nakon faula Kljajevića staje na liniju za slobodna bacanja, ne drhti ruka pred 500 protivničkih navijača, pogađa oba bacanja za pobedu svog tima, za skor 4:0 i opis da je Crnokosa jedini neporažen tim. Najkorisniji igrač je Mirković iz Sloge sa 24 indeksna poena a najefikasniji Pilčević sa 20 poena.

Vojvodina Srbijagas – Metalac
Uz početnih poen za poen, Vojvodina stiže do +7 (13:6). Na prvoj pauzi na semaforu piše 17:15. Domaći ne pogađaju koš sledeće tri minuta i gosti prave 0:7 i stižu do 17:22. Razlika se smanjuje i na poluvremenu je 29:31. Poenima Stojačića Novosađani stižu do prednosti, 37:35. U nastavku nerešeno u dva navrata, da bi na kraju treće četvrtine bilo 52:44. Borisov pogađa za dvocifrenu razliku, 57:47. Do pred kraj meča razlika se kreće oko 10 poena, da bi ua zadnjem minutu Jokić trojkom smanjio na -6, zatim i Bakić na -4. Tajm aut za domaće. Đokić pogađa ova bacanja i vraća +6, 72:66. Jokić koristi dva od tri slobodna bacanja, 72:68. Petković oba puta siguran, 74:68. Tajm-aut za goste iz Valjeva. Kuzeta stavlja tačku na poraz svog tima, 74:70, pred 200 gledalaca. Milovanović je upisao 18 poena, za 30 minuta ostvario je i 25 indeksnih poena.