KLS (4. kolo): Sloboda teže nego što se očekivalo, Milošević promašio za pobedu Vrščana

Sloboda – Napredak Rubin
Nakon prošlonedeljnog poraza u Čačku, 1500 ljubitelja košarke došlo je u ”Veliki park” da podrži svoje ljubimce protiv Kruševljana. Utakmica počinje sa po dva promašaja, da bi uz treću sreću domaćih Kutlešić pogodio za tri poena a dalje se poenima Janjuševića i Dikovića stiže do 7:0. Kasnije se razlika kreće između 3 i 8 poena i na prvu pauzu se odlazi rezultatom 17:14. U drugom periodu, Sloboda stiže do 22:14 a u toku sledeća dva minuta Napredak stiže do izjednačenja poenima Vulića (5) i Grubora (3), a i do vođstva 22:24. Kutlešić vraća prednost 32:30 a Janjušević pogađa trojku za 35:30. Na poluvreme se ide rezultatom 41:34. U nastavku gosti smanjuju na -3 a do kraja perioda prednost ”Ercova” se kreće od 2 do 6 poena. Anđić u drugom minutu poslednjeg perioda dovodi svoj tim na +9 (62:53). Od 65:57 ”Čarapani” prave seriju 0:9 i stižu do prednosti 65:66 na 2 minuta pre kraja. Kutlešić vraća prednost, zatim nakon izgubljene lopte Mrdaka, isti igrač pokušava za tri poena ali bez uspeha, promašuju i gosti. Ulazi se u poslednji minut. Ponovo Kutlešić ne pogađa trojku. Ispravlja se tako što osvaja loptu (15. izgubljena lopta gostiju) i pogađa za dva poena, za 69:66. Arnautović pravi 5. faul nad Popovićem, koji promašuje oba bacanja. Tajm aut za Kruševljane. Zoćević loše dodaje loptu, gosti ne pogađaju za dva poena, Zoćević skače, biva fauliran, koristi oba slobodna bacanja, 71:66. Igrutinović poenima za dva stavlja tačku na ovaj uzbudljiv meč. Konačan rezultat 71:68. Najkorisniji igrač utakmice je Vulić iz redova Kruševljana (21 indeksni poen), ujedno i najefikasniji na susretu sa 22 poena. U obe ekipe po tri igrača sa dvocifrenim učinkom (Kutlešić i Janjušević po 13, Zoćević 11 – Vulić 22, Grubor 16, Đorđević Marinković 10)

FMP – Vršac
Domaći otvaraju meč pogotkom, dosti uzvraćaju, i sledećih 9 minuta sledi rezultatska klackalica, da bi potom poenom Čvorovića sa linije bacanja FMP stigao do +5 (26:21). Vrščani dodaju gas, pre svega Papić, Novak i Majić i serijom 0:8 stižu do 26:29 u drugom minutu drugog perioda. Izabranici Milana Gurovića preokreću na 36:34, ne uspevaju da se odlepe i na poluvreme se ide sa 48:48. U trećem periodu domaći košarkaši imaju blagu prednost i ponovo nerešeno 56:56 nakon 4 minuta. Do kraja perioda rezultatska klackalica, koju FMP prelama u svoju korist 73:68. Nakon toga Vršac stiže u više navrata -2 i -3 i tako se ulazi u neizvesnu završnicu. U poslednji minut se ulazi sa 95:91. Milošević pogađa za 95:94, Gudurić za 97:94, Novak koristi jedno od dva slobodna bacanja 97:95, Gudurić takođe, 98:95. Zatim Novak pogađa oba bacanja, 98:97, nakon kojih domaći gube loptu i daju šansu Miloševiću da pokuša za pobedu ali ne biva precizan za dva poena. Konačan rezultat pred 200 gledalaca u Železniku 98:97. Novak je najkorisniji igrač sa 37 indeksnih poena i najefikasniji sa ubačena 33 poena.