KLS (5. kolo): U Valjevu za infarkt, Vojvodina nanela prvi poraz Crnokosi

Crnokosa – Vojvodina Srbijagas
Na početku koš za koš, zatim Borisov pogađa za dva, potom i za tri poena i donosi svom timu +6 (7:13). Milošević i drugovi stižu do izjednačenja, 18:18, a i na pauzu se ide poravnatim rezultatom, 20:20. Stanimorović postiže 7 poena i donosi +7 (27:20), promašuje dodatno bacanje, zatim i Ljubotina oba, i tako Crnokosa propušta priliku da u 12. minutu stekne dvocifrenu prednost. Borisov i Milovanović smanjuju na -3 (27:24). Nakon toga gosti ne postoje na terenu, Crnokosa pravi seriju 7:0, koju pogotkom sa penala preseca Lambić, sledi nova serija poena od 7:0 za +16 (41:25) u 16. minutu. Ne predaju se Novosađani, na poluvreme idu sa -6 (47:41). U drugom poluvremenu, domaći su čuvali prednost tokom tri minuta, Lambić je pogodio za 52:52. Sledi rezultatska klackalica, da bi pri kraju četvrtine Đokić i Ivelja doneli svom timu +6 (60:66). Pot sa penala donosi dvocifrenu prednost, 62:73. Ne predaju se ”Skakavci”, Ljubotina pogađa za dva uz dodatno bacanje i smanjuje na -5 (80:85). Jovović isto, za -4 (87:91). U poslednjem minutu Stanimirović pogađa trojku i smanjuje na -2 (91:93). Ne daju se ”Lale” i u Novi Sad odnose oba boda. Konačan rezultat 94:99. Stanimirović i Pot su najkorisniji igrači (po 28 indeksnih poena) a Pot je i najefikasniji igrač susreta sa 20 poena. Utakmicu je posmatralo 370 navijača.

Vršac – Sloga
Početak meča ujednačen, da bi u drugom delu usledila ofanziva i serija domaćih 12:0 za +10 i 27:17. Gosti mic po mic, i stižu do vođstva, 39:41. Usledila je rezultatska klackalica i na poluvreme se odlazi sa 51:49. U trećoj četvrtini ujednačen rezultat, da bi se u poslednji period ušlo rezultatom 67:68. Nakon tri minuta igre Jeftić pogađa za vođstvo, 73:72. Na 4 minuta pre kraja, stiže Vršac i do +9 (85:76). Uspela je Sloga da smanji na -5 (89:84) ali domaći vraćaju +10 i utakmica se završava rezultatom 95:85. Utakmicu je ispratilo 1000 gledalaca. Igrač utakmice je Novak, sa indeksom od čak 51 i ubacio je 31 poen (1p 9/9, 2p 8/11, 3p 2/4, 10 asistencija, bio je fauliran 10 puta).

Tamiš – FMP
Nakon početnih 2:2, domaći prave seriju 8:0, za 10:2 u 4. minutu. FMP smanjuje na -3 (12:9), ne uspeva da ugrozi prednost domaćih, i na pauzu se ide rezultatom 21:15. Cvijović trojkom donosi izjednačenje u 16. minutu, 33:33. Na 33:36 trener Tamiša traži tajm-aut, koji daje rezultate jer se na poluvreme ide sa +5 (43:38). Nakon tri minuta u nastavku, Manojlović donosi +10 (50:40). Gosti iz Železnika ne uspevaju da smanje razliku a u 32. minutu Đuković pogađa za +17 (70:53). Gurovićeva četa kasno dodaje gas i završava meč sa -6 (87:81). Manojlović je najkorisniji igrač sa 28 indeksnih poena. Isti igrač i Smiljanić iz redova gostiju su postigli po 21 poen.

Meridiana – OKK Beograd
Prva četvrtina toliko ujednačena, da je čak 7 puta rezultat bio nerešen. Šepa i Zarić su se pobrinuli da se ona ipak završi sa +4 za svoj tim, 22:26. U 12. minutu Drča pogađa za dvocifrenu prednost, 23:33, koja raste do +22 (31:53) u 18. minutu. U nastavku Meridiana silovita, smanjuje na -5 (61:66). ”Klonferi” zatim prave seriju 0:13, za 61:79 na 6 minuta pre kraja susreta. Domaći ne uspevaju da značajnije smanje prednost Beograđana. Na kraju, častan poraz, 86:95. Ispostavilo se da je presudila druga četvrtina (17:31). Ovo je bila treća uzastopna pobeda za košarkaše OKK Beograda. Najkorisniji je Bojić iz pobedničke ekipe sa ostvarenih 45 indeksnih poena a najefikasniji je Stanojević iz poražene ekipe sa postignutim 31 poenom.

Konstantin – Sloboda
U 3. minutu domaći stižu do +7 (9:2). Razlika se kretala između 4 i 8 poena, da bi pri kraju perioda Tasić pogodio za dvocifrenu razliku, +11 (29:18). U 16. minutu Todorović trojkom donosi +21 (45:24). Gosti su poenima Obrenovića smanjili zaostatak na -13 (65:52), ujedno i rezultat na kraju trećeg perioda. Despotović pogađa za tri poena i donosi svom timu +18 (72:54) u trećem minutu poslednje deonice. Na dva minuta pre kraja bilo je i +30 (91:61). Konačan rezultat je 91:65. Rutinska pobeda Konstantina. Najkorisniji igrači su bili Todorović i Mijović sa po 17 indeksnih poena. Mijović je ujedno i najefikasniji na meču sa 15 poena. Svi igrači domaćih su se upisali u strelce, četiri igrača imaju dvocifren učinak a svi osim Ristića (5 minuta) su proveli 14 i više minuta u igri. To su i istakli Užičani pre ove utakmice, da je najveća prednost Nišlija to što ne zavise od jednog igrača.

Metalac – Borac Mozzart Sport
U 4. minutu Protić donosi +7 (3:10), da bi Dujković nakon dva minuta doneo izjednačenje, 10:10. Do poluvremena ujednačena borba, 33:30. U nastavku rezultatska klackalica. Bakić vezuje 6 poena i donosi svom timu +3 (48:45) pred početak poslednje četvrtine. Dujković pogađa za +6 u 37. minutu, 59:53. U poslednji minut se ulazi sa 61:58. Isti igrač pogađa pa promašuje bacanje, Cvetković hvata i pogađa za dva poena, i tako smanjuje na 62:60. Tomašević ne koristi slobodna bacanja a Cvetković ponovo pogađa, izjednačenje, 62:62. Bakić ne pogađa za pobedu i ulazi se u produžetak. Mandić donosi Čačanima +2 ali Metalac vraća vođstvo 65:64. Protić pogađa bacanja a Cvetković za dva poena, za +3 (65:68). Dujković gubi loptu, u toku je poslednji minut. Cvetković ne pogađa bacanje, hvata loptu, Mandić gađa za tri poena ali biva neprecizan, dok na drugoj strani Dedijer donosi izjednačenje, 68:68. Protić ne pogađa trojku a Dedijer pogađa za 70:68. Sledi tajm-aut gostiju. Stevović je imao šansu da donese pobedu ali je bio blokiran od strane Tomaševića pri pokušaju šuta za tri poena. Bakić i Dujković su ostvarili po 26 indeksnih poena a najefikasniji je Protić iz Borca sa 25 poena.

Napredak Rubin – Smederevo
Krenuli su ”Čarapani” silovito. Već u četvrtom minutu su stigli do dvocifrene predosti, 13:2. Smederevci uzvraćaju identičnom serijom, i stižu do 15:15. Radenković koristi i dodatno bacanje za minimalnu prednost, 15:16. Do poluvremena ujednačen rezultat. Na pauzi na semaforu piše 36:32. U trećem minutu nastavka Igrutinović donosi +7 (42:35). Mrdak pogađa za dvocifrenu prednost na kraju treće deonice, 52:42. U nastavku Đorđević Marinković pogađa za + 20 (63:43). Na kraju, 67:51. Igrutinović je najkorisniji sa 20 indeksnih poena a najefikasniji je bio Grubor, koji je ubacio 19 poena.