KLS (6. kolo): Smederevo iznenadilo Slobodu, kraj Morave ipak bez preokreta

Sloboda – Smederevo1953
Gosti otvaraju utakmicu sa 0:5, Janjušević pogađa u trećem minutu za prve poene svog tima, nakon čega Smederevo podiže prednost na +8 (2:10) u 6. minutu. Na pauzu se ide rezultatom 7:12. Diković pogađa trojku za 13:14. Trenutno, domaći imaju šut za dva poena 1/12. Anđić pogađa oba bacanja za izjednačenje, 18:18. Kašćelan donosi prednost svom timu, 23:21 ali se na poluvreme ide rezultatom 24:26. Šut iz igre 18 naspram 33%. U 3. minutu nastavka, Kašćelan pogađa trojku za izjednačenje, 31:31. Dva minuta nakon njega, Obrenović pogađa za +7 (40:33). U poslednji period se ulazi sa 49:43. ”Ere” su u trećem periodu postigli više poena nego za celo prvo poluvreme, 27/24. Sloboda čuva prednost ali četiri minuta ne postiže koš, nisu se ni gosti proslavili u tom periodu ali su ipak uspeli da izjednače poenima Zagorca na tri minuta do kraja, 59:59. Obrenović pogađa sa penala a na drugoj strani uzvraća Jaramaz, a nadovezuje se Antić trojkom, za 61:64. U poslednjem minutu Anđić ne pogađa trojku pri 63:65 a Zagorac pogađa oba bacanja, i ispostavilo se da prelama utakmicu. 66:73 konačan rezultat. Prvi poraz Užičana u Velikom parku, ujedno i prva pobeda Smedereva na strani. Najkorisniji je Obrenović sa 26 indeksnih poena a Jaramaz najefikasniji igrač sa 26 poena.

Borac Mozzart Sport – Crnokosa
Borac počinje utakmicu serijom 5:0 i stavlja do znanja šta želi u ovom meču. Zatim ostvaruje seriju 9:3, za 14:3 u 8. minutu. Posle 10 minuta rezultat je 16:7. U 16. minutu Radović pogađa trojku za +15, 32:17. Na poluvremenu velikih +18 (38:20). Crnokosa polako smanjuje prednost Čačana, u 8. minutu nastavka je jednocifrena razlika, -9 (53:44). Na kraju perioda 57:47. U trećem periodu, gosti su kao i komšije iz Užica, postigli više poena nego za celo prvo poluvreme (27/20). Borac održava prednost, u 34. minutu bilo je 65:54. Gosti prave seriju 4:16 i stižu do vođstva pogotkom Rondovića, 69:70, na nešto više od dva minuta pre kraja susreta. U poslednji minut se ulazi poravnatim rezultatom, 73:73. Mandić promašuje za dva poena, Pilčević za tri, a Pešaković trojkom stavlja tačku na susret i donosi Borcu pobedu, 76:73. Najefikasniji i najkorisniji igrač bio je Pilčević, sa po 24 poena.

Konstantin – Metalac
Povele su Nišlije 4:1 ali Đukanović i Bakić trojkama preokreću, 6:7. Sledi serija 3:12 za dvocifrenu prednost u 7. minutu, 9:19. Na pauzi 18:27. Trailović, Đurđević i Todorović pogađaju i stižu na -3, potom Đurđević ne pogađa za -1. Do poluvremena mala ali sigurna prednost gostiju, 34:41. U nastavku Konstantin lomi protivnika, serijom 11:0 za 6 minuta stižu do 45:41 i čuva vođstvo do kraja perioda, 57:54. U 34. minutu Stojačić pogađa za dvocifrenu prednost, 69:58. Do kraja susreta nema ni nagoveštaja da bi se moglo ući u neizvesnu završnicu, Đukanović je trojkom samo ublažio poraz, 78:73. Bakić je bio nejefikasniji i najkorisniji igrač meča, po 23 poena.

Sloga – Tamiš
Od pošetka Sloga diktira rezultat, održava blagu prednost. U 7. minutu ima i +6 (14:8). Na pauzi +3. U 3. minutu druge četvrtine Kljajević pogađa za dvocifrenu prednost, 26:16. Pančevci dodaju gas i prave seriju 2:10, 28:26 u 17. minutu. Kraljevčani ne daju vođstvo i na poluvreme se ide sa 37:31. U nastavku Popović pogađa za dvocifrenu prednost, 46:36. Na kraju perioda 61:47. Vasić smanjuje na -10, 63:53 u 34. minutu. Od tada domaći gostima prepuštaju samo 7 poena do kraja susreta a postižu 21 poen, konačno 84:60. Veoma važna pobeda. Kljajević je se proslavio ostvarivši 38 indeksnih poena i ubacivši 28 poena.

Vojvodina Srbijagas – Vršac
Poveli su Novosađani 4:0, gosti prave seriju 2:8 i stižu do preokreta. Do kraja perioda rezultatska klackalica, koju Mijajlović naginje na stranu svog tima, 19:20. Do poluvremena ujednačena borba, nastavlja se rezultatska klackalica, na poluvremenu 41:39. Jeftić pogađa za 44:46, Borisov odmah pogađa trojku i od tada Vojvodina čuva vođstvo, uspeva da se ”odlepi” ali ne i da stekne dvocifrenu prednost. 72:63 na kraju treće deonice. Petković pogađa trojku za +11, 77:66. Razlika ide i do +14. Ne predaju se Vrščani, Mijajlović smanjuje na -7 na nešto preko dva minuta do kraja, 87:80. U poslednji minut se ulazi istom razlikom, 89:82. Nije bilo mesta iznenađenju, konačan rezultat, 94:86. Najkorisniji igrač susreta bio je Milovanović sa 26 indeksnih poena a najefikasniji Novak sa 18 iz ekipe Vršca.

OKK Beograd – Napredak Rubin
Mrdak i Grubor otvaraju utakmicu, 0:5. Petrić donosi +8, 8:16. Na prvu pauzu se ide rezultatom 16:23. ”Klonferi” serijom 12:0 stižu do +5, 32:27. Tih 12 poena su postigli različiti igrači. Seriju je započeo Drča a nadovezali su se Zarić, Đuran, Malidžan i Šepa. Na poluvremenu 39:36. Pet minuta OKK Beograd čuva prednost, koju trojkom preseca Đorđević Marinković, 47:49. Zarić izjednačuje a Šepa donosi 51:49. Pred poslednji period na semaforu je pisalo 57:53. Puna četiri minuta poslednjeg perioda domaći nisu postigli koš ali Kruševljani to nisu iskoristili, samo je Vulić dodao jedan poen. Bude se Beograđani i stižu do dvocifrene prednosti, 70:59. Na kraju 75:62. Četvrta vezana pobeda OKK Beograda. Najefikasniji je bio Stojadinović sa 14 poena, ujedno i najkorisniji sa 20 indeksnih poena.