KLS (8. kolo): FMP rutinski, Metalac prvi put pao u Valjevu ove sezone

Kao što smo i najavili, za nama su zanimljive utakmice iz Kraljeva i Valjeva, gde je Sloga upisala veoma važnu pobedu i nije dozvolila Napretku da upiše prve bodove na strani, odnosno, podvig Crnokose nakon uzbudljive završnice, gde je Metalac prvi put kapitulirao pred domaćom publikom. Borac je položio ispit protiv neugodnog protivnika, za razliku od svojih komšija, koji su poklekli nakon drame u finišu protiv OKK Beograda. Vojvodina je opravdala naša očekivanja i prednost sa papira pretočila u dva boda, dok nas je FMP iznenadio lakom pobedom, ujedno i najubedljivijom u ovom kolu, a ne bi bili iznenađeni ni da su kojim slučajem Smederevci trijumfovali nakon pobeda nad Slobodom i OKK Beogradom.

FMP – Smederevo 1953
Dunđerski otvara utakmicu poenima i dodatnim slobodnim bacanjem. Uzvraćaju Radenković i Jaramaz za prvo a ispostaviće se i jedino vođstvo na utakmici, 3:4. Dunđerski sa penala vraća prednost svom timu i domaći ulaze u seriju poena, u osmom minutu stižu do dvocifrene prednosti, 18:8. Isti igrač pogotkom za tri poena sredinom druge deonice donosi svom timu velikih +21, 41:20. Na poluvremenu +18, 48:30. Gosti nisu pogodili nijednu trojku iz sedam pokušaja, dok domaći imaju 6/13, uz šut iz igre 19/30, i već sada čak četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom (Đukanović 13, Dunđerski 12, Džaković i Dobrić po 10). U nastavku Zagorac pogađa prvu trojku za svoj tim, nadovezuje se dvojkom Simović za 48:35. U 28. minutu Radenković smanjuje na najmanju razliku u nastavku, 61:49, ali tada Gurovićevi izabranici prave seriju 8:1 i stižu do +19, 69:50. Sredinom poslednjeg perioda Dunđerski pogađa za +24, 81:57. Ne predaje se gostujuća ekipa i smanjuje na -14, 85:71. Gurović traži tajm aut, nakon kojeg Dunđerski pogađa za tri poena, zatim i Dobrić za dva poena, za sigurnih +19, 90:71 na nešto više od minut pred kraj meča. Konačan rezultat 92:75. Dunđerski je najefikasniji sa 24 poena, ujedno i najkorisniji igrač meča sa zabeleženih 27 indeksnih poena.

Borac Mozzart Sport – Tamiš
Domaći otvaraju utakmicu poenima, gosti odmah uzvraćaju, u takvom duhu se odvija prvi period, koš za koš i rezultatska klackalica, 19:17. U nastavku Stanojević pogađa trojku za 19:20, zatim sledi serija Borca 7:0, za najveću prednost jednog od ova dva tima u dosadašnjem delu meča, +6, 26:20. Do poluvremena Čačani čuvaju prednost, 37:33. Perak nadoknađuje razliku, 37:37. Od tada ”Grebići” imaju blagu prednost koju preseca Burić, 43:44. Na kraju perioda 51:53. Mandić trojkom vraća vođstvo, uzvraća Perak, zatim pogađaju Mikić i Stanojević, za +5 i 54:59. Do kraja utakmice, tačnije u sledećih sedam minuta, Borac je dozvolio samo Vasiću da postigne poene. Nisu ni domaći briljirali u tom periodu ali su postigli 11 poena, što je bilo dovoljno za petu pobedu ove sezone. Konačan rezultat 65:61. Mandić je najefikasniji, ujedno i najkorisniji igrač susreta sa 20 ubačenih poena, odnosno 21-im ostvarenim indeksnim poenom.

Sloboda – OKK Beograd
Do sredine prve četvrtine čak pet puta rezultat je bio izjednačen. Zoćević sa penala donosi +4, 18:14, ali ”Klonferi” uzvraćaju serijom 0:10 i stižu do +6, 18:24. Od toga su čak 8 poena postigli sa linije penala (Bojić 2, Drča 2 i Šepa 4). Ne treba mnogo vremena Užičanima da stignu rezultat, Janjušević pogađa za 28:28. Do poluvremena se vodi ujednačena borba, 39:40. Bojić donosi +5, 39:44. Sredinom perioda Anđić poravnjava na 47:47. Drča sa penala vraća prednost svom timu ali pogađa i Obrenović na drugoj strani, 49:48. U poslednji kvartal se ulazi rezultatom 61:64. Anđić pogađa za dva, koristi i dodatno bacanje, 64:64. Od tada OKK Beograd ima blagu prednost sve do pogotka Kutlešića, 78:77. Drča biva siguran sa penala za 78:79 ali Janjušević trojkom vraća vođstvo, 81:79. Minut koji sledi obeležio je Drča. Izgubio je loptu, potom faulirao Kutlešića, koji je bio polovičan sa linije penala, 82:79. Potom je pokušao da se iskupi trojkom, ali nije uspeo da donese izjednačenje. Na njegovu sreću, loptu hvata Bojić i smanjuje na 82:81. Sledeći minut obeležava Janjušević. Ne pogađa za dva poena i +3, a nakon toga zarađuje tehničku grešku. Mićović je polovičan sa penala a Drča se sada iskupljuje pogodivši oba bacanja, za 82:84. Sledi napad za goste i ponovo slobodna bacanja, Malidžan polovičan, 82:85. Kutlešić hvata loptu nakon promašaja Obrenovića, a Zoćević pogađa za -1, 84:85. Ulazi se u poslednji minut. Bojić donosi +3, Kašćelan ne uspeva da se revanšira, Malidžan koristi oba bacanja i to je, ispostaviće se, nedostižno za ”Ercove”, koji su ovim porazom zauzeli neočekivano poslednje mesto. Konačan rezultat 87:91. Najkorisniji je Bojić, sa ostvarena čak 43 indeksna poena. Isti igrač je i najefikasniji sa 25 poena.

Sloga – Napredak Rubin
Vlahović i Kljajević započinju susret na najbolji način, 5:0. Božić ne pogađa trojku za +8 i tada gosti počinju da igraju i stižu do prvog izjednačenja, 12:12 u 7. minutu, a na pauzu odlaze sa minimalnom prednošću, 19:20. ”Čarapani” imaju blagu prednost sve do trojke Otovića, 26:26, posle koje Sloga prelazi u blago vođstvo, do poena Mijajlovića, 37:37. Na pauzi 42:37. U nastavku Kraljevčani čuvaju prednost, dozvoljavaju u tri navrata Kruševljanima da priđu na pola koša ali bez prilike da preuzmu vođstvo. Treći period izjednačen, 18:18, odnosno 60:55 je rezultat pred početak poslednjeg perioda. Puna dva minuta bez poena. U sledeća tri minuta gosti smanjuju prednost i nakon iskorišćenog slobodnog bacanja Vulića stižu do izjednačenja, 62:62. Imali su priliku i da povedu ali isti igrač ne pogađa za tri poena. Sloga prelama utakmicu serijom 6:0, kojom stiže na +8, 76:68, na minut pre kraja. Igrutinović pogađa oba bacanja, zatim i za dva poena i smanjuje na -4, 76:72, ali to je bilo sve. Konačan rezultat 77:73. Meč je obeležio Kljajević sa 27 postignutih poena i 38 indeksnih.

Metalac – Crnokosa
Tomašević dovodi svoj tim do 5:0. Da gosti nisu došli u Valjevo sa belom zastavom pokazuje semafor u 5. minutu, 7:9. Sledi ujednačena borba i blage prednosti i jednog i drugog tima, da bi domaći na pauzu otišli sa +3 zahvaljujući Bakićevom pogotku za tri poena, 19:16. Milošević postiže četiri poena i donosi prednost ”Skakavcima”, 19:20. Do poluvremena ujednačen rezultat, 38:38. U nastavku rezultatska klackalica koju sa penala prekida Ljubotina, 43:46, i od tada Crnokosa kontroliše rezultat. Na kraju trećeg perioda 51:59. Dujković smanjuje na -4, 60:64, ali na drugoj strani Rondović i Radić pogađaju trojke, Ljubotina dodaje dva poena, za dvocifrenu prednost, 61:72, na četiri minuta pre kraja. Sledi logičan potez domaćih, tajm aut, koji daje rezultat, jer razlika počinje da se topi do -3 nakon pogotka Tanaskovića, 72:75. Stanimirović ne pogađa trojku i daje šansu Tomaševiću da izjednači, ali prilika ostaje neiskorišćena. U poslednjem minutu Kuzeta koristi oba bacanja za -1, 74:75. Na drugoj strani Vujoševiću ne drhti ruka prilikom izvođenja slobodnih bacanja, 74:77. Bakić preuzima odgovornost ali ne pogađa za izjednačenje. Radić sa penala upisuje konačan rezultat, 74:78. Najefikasniji igrač meča bio je Bakić sa 19 poena a Ljubotina iz protivničkog tabora najkorisniji sa 20 indeksnih poena. Čak šest igrača tima iz Kosjerića su imali dvocifren učinak.

Vojvodina Srbijagas – Meridiana
Do sredine prve četvrtine ujednačena borba, da bi Petković trojkom doneo svom timu +6, 18:12, ujedno i najveću prednost tokom ovog perioda. Na pauzi 18:18. Vojvodina uzvraća seriju, 6:0 za 24:18 ali Milovanović gubi loptu, što koriste Zarić i Đurović i smanjuju na -1. Do poluvremena blaga prednost domaćih, 41:37. Đokić pogađa za dvocifrenu prednost, 47:37. U 25. minutu Stojačić pogađa trojku za +18, 56:38. Na kraju perioda 64:52. Sredinom poslednje četvrtine Đurović pogađa za -7, 70:63, što navodi Alimpijevića da zatraži tajm aut. Đokić pogađa trojku i vraća dvocifrenu prednost, 73:63. Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, 82:75. Đokić je obeležio susret sa 26 poena i 31-im indeksnim poenom.