KLS (8. kolo): Novak naneo prvi poraz Konstantinu u Nišu

U poslednjoj utakmici 8. kola Košarkaške lige Srbije, Konstantin je odigrao 38 minuta kako treba a dva minuta ”spavanja” je platio jednim bodom i tako omogućio Kosjercima da ponovo budu usamljeni na čelu tabele. A Vrščani su pokazali da visoka pobeda protiv Čačana nije bila slučajnost, pa su im dve vezane pobede omogućile skok na tabeli sa 13. (deoba 10.) na 8. poziciju (deoba 5. mesta).

Despotović i Todorović načinju goste, 4:0. Kasnije Barać koristi oba bacanja, za najveću prednost od početka meča, +8, 15:7. Na prvoj pauzi 19:13. U trećem minutu druge četvrtine Tasić pogađa za dvocifrenu razliku, 25:14. Vrščani uzvraćaju serijom 2:9 i stižu do -4, 27:23, sredinom perioda. Novak je propustio priliku da se na poluvreme ode nerešenim rezultatom, ostaje 37:34. Ali u nastavku Papić donosi izjednačenje, 37:37. Domaći prave seriju 10:0 i stižu do +12, 55:43. Igrači Vršca ne pokazuju belu zastavu, već uzvraćaju serijom 2:12 i početkom poslednje četvrtine stižu do -2, 57:55. Todorović pogađa za +7, 62:55 a Stojačić ne koristi priliku da donese dvocifrenu prednost. Jeftić pogađa trojku za -4, 62:58, uzvraća Despotović, zatim se sa penala nadovezuje Tasić, za +8, 66:58, na pet minuta pre kraja susreta. Sledi ishod za koji niko od 700 gledalaca ne bi mogao da pretpostavi da bi se mogao dogoditi. Vršac pravi seriju od čak 0:15, za 66:73! U tom periodu se istakao Novak, koji je pogodio svih osam slobodnih bacanja. Stojačić smanjuje sa penala a Novak koristi oba bacanja, za +8 na ulasku u poslednji minut. Konačan rezultat 69:76. Najefikasniji igrač susreta je Papić sa 22 poena a najkorisniji Novak sa 22 indeksna poena.