KLS (9. kolo): Crnokosa i FMP furiozni, novi poraz Konstantina

Crnokosa – Sloboda
Pilčević, Milošević i Ljubotina pokazuju da ”Ere” nema šta da traže u Kosjeriću, 7:0. U istom minutu Pilčević donosi dvocifrenu prednost, 12:2. Lakić i Kašćelan smanjuju na -5, 15:10, ali Pilčević i Jovović vraćaju dvocifrenu razliku, 22:12. Serijom 10:0 domaći stižu do +22, 43:21. Na poluvremenu 43:23. Sredinom poslednje četvrtine Petronijević pogađa za +31, 83:52. Konačan rezultat 96:62. Crnokosa je imala 14 šuteva više iz igre, uz mnogo bolju preciznost, 10 skokova više, imali su 5 asistencija više i izgubili su 5 lopti manje. Pilčević je najefikasniji igrač susreta sa postignutih 25 poena, ujedno je i najkorisniji igrač meča sa ostvarenih 28 indeksnih poena.

Tamiš – Konstantin
Na početku susreta koš za koš, potom i rezultatska klackalica, da bi Todorović trojkom odveo svoj tim na pauzu sa prednošću od 4 poena, 17:21. Vitkovac i Tasić pogađaju za +8, 17:25. U poslednjem minutu prvog poluvremena Burić poravnjava rezultat, 34:34, a Đorđević ne koristi priliku da vrati vođstvo. Mikić i Vasić poentiraju za +5 i najveću prednost svog tima u dosadašnjem delu meča, 39:34. Lalić donosi dvocifrenu prednost, 49:38. Sredinom poslednje deonice Tasić smanjuje na -6, 57:51. Kasnije i Despotović na -5, 59:54. Ispostavilo se da je to bio i limit gostiju, konačan rezultat 67:58. Najefikasniji igrač susreta bio je Vasić sa 17 poena a najkorisniji Tasić iz poražene ekipe, sa 16 indeksnih poena.

Meridiana – Borac
Načinju domaći Čačane sa 6:0, ali brzo gosti uzvraćaju, 6:6. Sledi ponovo serija domaćih, 11:0, za 17:6. U nastavku se razlika kreće oko 10 poena. Na poluvremenu 38:30. Cvetković smanjuje na -3, 45:42, ali tada Meridiana pravi seriju 12:3, za 57:45 pred ulazak u poslednju deonicu. Punih pet minuta domaći nisu postigli poene a Borac je to iskoristio i serijom 12:0 došao do izjednačenja, 57:57. Stanojević ne prepušta vođstvo, 60:57. Protić pogađa trojku za prvo vođstvo svog tima, 60:62. Savić sa penala preokreće, 65:64, ali Cvetković pogađa za tri poena, za 65:67 na ulasku u poslednji minut. U dva navrata domaći ne pogađaju za tri poena a Cvetković sa penala postavlja konačan rezultat, 65:68. Najistaknutiji pojedinac meča je Protić, 26 poena i 25 indeksnih.

Napredak – Vojvodina
Borisov otvara utakmicu za vođstvo svog tima 0:4. Kruševljani uzvraćaju serijom 13:2, za +7 i 13:6. Na pauzi 22:16. Petković smanjuje na -3 a zatim sledi period bez koncentracije na obe strane, koji donosi seriju od čak osam promašaja. Čampara donosi izjenačenje, 33:33, a potom Ivelja pogađa trojku za vođstvo. Na poluvremenu 35:39. Milinčić smanjuje na -2, 41:43, ali Vojvodina uzvraća serijom 2:8, za 43:51. ”Lale” u poslednju deonicu ulaze sa 7 poena viška. Domaći prave seriju 14:1 i stižu do preokreta, 65:61. Sledi period ujednačene borbe i nerešenog rezultata u tri navrata, poslednji put 69:69, nakon kojeg ”Čarapani” serijom 8:0 prelamaju utakmicu u svoju korist. Konačan rezultat 78:73. Najefikasniji bio je Vulić sa 25 poena a najkorisniji Grubor sa 22 indeksna poena, obojica iz Napretka.

OKK Beograd – FMP
Na početku meča igralo se poen za poen, da bi nakon toga domaći krenuli u ofanzivu i na pauzu otišli sa +9, 21:12. Brzo su ”Klonferi” ispustili prednost, dozvolivši gostima seriju 10:0, 21:22. Rikalo vraća vođstvo, 23:22, ali za kratko, jer nakon toga košarkaši iz Železnika stižu do dvocifrene prednosti, 28:38. Na poluvremenu 28:42. U nastavku Dunđerski pogađa za +21, 30:51, a u poslednji period OKK Beograd ulazi sa minusom od 26 poena, 42:68. Konačan rezultat 63:93. Najefikasniji i najkorisniji igrač susreta je Bojić, sa 21-im, odnosno 26 poena, što pokazuje koliko je FMP ovu utakmicu odigrao timski (petorica igrača su imala dvocifren učinak).