KLS (9. kolo): Pobeda Metalca vredna deobe treće pozicije

U poslednjoj utakmici 9. kola Košarkaške lige Srbije Vršac je dočekao ekipu Metalca.
Poveli su gosti 2:5 ali je usledila reakcija domaćih u vidu serije 7:0, za 9:5. Vođstvo je trajalo do poena Kuzete, 14:14, nakon kojih sledi rezultatska klackalica a rezultat na pauzi je bio 21:22. Čakarević pogađa za dvocifrenu prednost, 21:31. Vrščani smanjuju do poluvremena na -5, 37:42. U trećem periodu Metalac ponovo stiže do dvocifrene razlike trojkom Dedijera, 39:49, a isti igrač podiže i na +12, 39:51. Domaći se bude, seriju poena zaokružuje Novak pogotkom za tri poena i tako svom timu donosi -1 sredinom perioda, 50:51. Tomašević i Dujković poentiraju za +6. Na scenu stupa Novak, koji donosi izjednačenje, 56:56. Do kraja trećeg perioda se vodila ujednačena borba, a isti igrač je trojkom doneo prednost svom timu pred ulazak u poslednji period, 63:60. Sledi serija od pet promašaja, koju prekida Novak, 67:60. Serijom 6:0 Metalac stiže do izjednačenja, 72:72. Usledio je i nastavak serije 7:0 za 72:79 za miran ulazak gostiju u poslednji minut. Konačan rezultat 80:84. Najistaknutiji igrač susreta je Novak iz poražene ekipe, ubacio je 24 poena a ostvario 31 indeksni poen. Treba istaći i dobru partiju novajlije tima iz Valjeva, Čakarevića, koji je bio najefikasniji u Metalcu sa 15 poena (5/6 sa penala, 5/7 za dva poena, 11 skokova).