KLS nakon drugog kola: Najzanimljivije u Užicu, Jagodini i Novom Sadu

Na premijeri drugog kola, košarkaši FMP-a su dočekali ekipu Metalca. Posle početnog vođstva gostiju, ekipa iz Železnika preuzima vođstvo i kontroliše rezultat, dobrom igrom u napadu košarkaši FMP-a dolaze do 18:9 (7. minut). Na kraju prve četvrtine rezultat je  bio 23:23, najviše zahvaljujući poenima Bojana Bakića. Druga četvrtina slična prvoj, domaći  dolaze do osetnije prednosti +7 u 12. minutu (32:25) ali se košarkaši Metalca ne predaju, dolaze do +3 u 20.-tom minutu (41:44), na poluvreme se otišlo sa rezultatom 44:44. Nakon 4 minuta igre u trećoj četvrtini, rezultat ponovo izjednačen, 51:51. Domaći dodaju gas i za tri minuta prave seriju 11:2 i ispostaviće se i nedostižnu za goste iz Valjeva. 7 minuta pre kraja, najveća prednost FMP-a, + 17 (74:57). Gosti se nisu predavali i stiglu su do -6 (77:71) na minut do kraja, ali za više nisu imali snage. Publika je videla čak 38 šuteva za tri poena domaćih, dok je dvocifren učinak imalo čak pet igrača domaćih kod gostiju dvojica. Najefikasniji na meču bio je Bojan Bakić sa 25 ubačenih poena.

Smederevo 1953 – Vršac
Nakon poraza u prvom kolu od ekipe Crnokose, Smederevo 1953 je ugostilo tim iz Vršca. U većem delu prvog poluvremena, domaći su imali prednost. U 16. minutu bilo je 40:35 za Smederevo, da bi gosti potpuno preokrenuli i došli do dvocifrene prednosti (40:50). košarkaši iz Vršca su čuvali prednost do 27. minuta, 59:59 i od tada Smederevci konstantno vode. 8 minuta pre kraja gosti stižu do -1 (70:69) ali od tada raste prednost domaćih košarkaša, u jednom trenutku prednost je iznosila i +17 (97:80). Najefikasniji igrač na meču bio je Simović Andrija (26 poena), ujedno i najkorisniji igrač sa 34 indeksna poena.

Sloboda – Meridiana
Sloboda je nagradila publiku besplatnim ulazom za podršku u prethodnoj sezoni. U Velikom parku, mestu gde se čuda dešavaju, Užičani su dočekali ekipu Meridiane. Nakon pobede u Novom Sadu, ekipa Meridiane se činila kao lak zalogaj. Međutim, gosti u uvodnim minutima stavljaju do znanja da nisu došli da se brane, vođstvom otvaraju utakmicu i čuvaju ga sve do 13. minuta, kada Sloboda poenima Malešević Nikole dolazi do 29:28. Uz rezultatsku klackalicu, gosti na poluvreme odlaze sa minimalnom prednošću (40:41). Nakon 6 minuta igre u trećoj deonici, Sloboda dolazi do izjednačenja a i prednosti, ponovo poenima Malešević Nikole. Početkom poslednjeg dela igre, košarkaši Meridiane stižu do vođstva i čuvaju ga do pred sam kraj meča. 4 minuta pre kraja tim Meridiane stiže do +7 (68:75).
Zatim, minut pre kraja, trojkom Matić Vladimira gosti stižu do +6 (75:81), odmah je uzvratio Diković Milenko. Gosti ne pogađaju a Malešević pogađa oba slobodna bacanja, za 79:81. Igrač Novosađana, Stanojević Milan gubi loptu a isti igrač iz reda Slobode pogađa za dva poena i donosi izjednačenje, 81:81. Savić Marko ne pogađa, na drugoj strani Kutlešić Dušan donosi pobedu, 83:81. Utakmica će biti upamćena po povredi Nemanje Vučićevića nakon završetka meča, kao i po tome što košarkaši Slobode nisu uspeli da postignu koš van linije 6.75 a pokušali su 14 puta.

Sloga – Konstantin
U Kraljevu, Sloga je dočekala ekipu Konstantina. Nakon početnog vođstva nišlija 2:7, domaći prave seriju 20:4. kraljevčani kontrolišu rezultat, na poluvremenu imaju 4 poena viška (37:33). nišlije se ne predaju, smanjuju na -2 ali Sloga pravi seriju 11:3 i tako dolazi do dvocifrene prednosti. U 34. minutu, stiže se i do +14 (56:42). Prednost se topi u zadnja dva minuta ali samo do 65:61. Najefikasniji na meču bio je Kljajević Rajko sa 14 poena a najkorisniji Mirković Uroš, obojica iz Sloge.

Napredak Rubin – Tamiš
Napredak Rubin je u Jagodini dočekao ekipu Tamiša. Pančevci otvaraju meč serijom 0:6, ”domaći” uzvraćaju 17:7. Na pauzi nerešeno, 17:17. U 15. minutu gosti imaju +1 (23:24), sledi serija Napretka 8:0 i na poluvremenu su košarkaši Napretka došli do prednosti od 7 poena (35:28). Koju su  povećavali ubrzo  na +14 (46:32) sredinom treće četvrtine. Tamiš pravi seriju 0:7. U 28. minutu stiže na -5 (48:43) a u 34. na -1 (54:53) da bi u 37. imao +1 (59:60). U poslednjem minutu, Radonjić Marko pogađa trojku i tako donosi +4 (64:60). Ulazi se u penal završnicu, u kojoj Vasić Aleksandar četiri puta pogađa i donosi izjednačenje 64:64. I ”domaći” pogađaju, stižu do 66:64. Manojlović Nemanja ne pogađa za produžetak. Najefikasniji na meču bio je igrač Tamiša, Perak Davor sa 17 poena a najkorisniji Vulić Milan iz Napretka sa indeksom 21. Mora se istaći i da su gosti odlično izvodili slobodna bacanja, 17 od 18.

OKK Beograd – Crnokosa
U Šumicama, OKK Beograd je igrao protiv povratnika u KLS, ekipe Crnokose. Poveli su Beograđani 2:0. Gosti stižu do 6:7 i zatim serijom 0:6 do 6:13. Crnokosa ne dozvoljava domaćima da dodju do svoje igre, sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada su klonferi došli do izjednačenja, rezultat je bio 35:35. Ponovo izjednačenje u 24. minutu, 39:39. Crnokosa pravi seriju 7:0 i održava prednost. U poslednji period ulazi sa 9 poena viška. Gosti čuvaju prednost, najčešće 5-6 razlike. U 38. minutu bilo je 64:68 ali OKK Beograd nije uspeo da preokrene. Najefikasniji igrač je i najkorisniji, Malidžan Vuk iz domaće ekipe, 21 poen i 34 indeksna poena.

U poslednjoj utakmici kola, Vojvodina Srbijagas je dočekala ekipu Borca Mozzart Sporta. Domaći su igrali za prve bodove a gosti za prvo mesto. Na početku, česta izjednačenja, 2:2, 4:4, 9:9 i 15:15, ujedno i rezultat posle prvog perioda. Čačani prave seriju 0:6 i stižu do 15:21 u 13. minutu, da bi tri minuta kasnije ponovo bilo nerešeno, 26:26, zatim rezultatska klackalica i na poluvreme se odlazi sa 33:31. Neizvesna utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu, nerešeno je bilo u 26. minutu 38:38, zatim i tri minuta kasnije 44:44. Do zadnjeg minuta se igralo koš za koš. Radović Draško je trojkom doneo pobedu Čačanima 66:67.