KLS (vanredno 7. kolo): Domaćini stopostotni, sedam timova deli sedmu poziciju

Smederevo 1953 – OKK Beograd
Jaramaz i Zagorac maše šuteve a isti igrači potom i pogađaju, za 5:0. Beograđani preokreću serijom 3:14, za +6. Na početku druge deonice Jaramaz pogađa za izjednačenje, 21:21. Do poluvremena se vodi ujednačena borba, 37:40. Isti igrač donosi i vođstvo svom timu posle šest minuta igre u trećem periodu, 50:49. Serijom 11:0 domaći su stigli do +8 (57:49). Početkom poslednje četvrtine Smederevo stiže do dvocifrene prednosti pogotkom Simovića, 61:50. Do kraja utakmice OKK Beograd nije uspeo da smanji razliku, konačan rezultat 77:66. Najefikasniji igrač susreta bio je Zagorac sa 26 poena a najkorisniji Jaramaz sa 28 indeksnih poena. Ovo je bila prva pobeda Smederevaca nad ”Klonferima” u Smederevu.

Crnokosa – Konstantin
Todorović načinje domaće, 0:4. Đorđević pogađa za +14, 8:22, pri kraju prve četvrtine. Radić započinje seriju domaćih od 10:0, za -4, 18:22. Todorović pogađa i dodatno bacanje, da bi Crnokosa zatim odgovorila novom serijom, 12:0, za +5, 30:25. Kao da su Ljubotina i drugovi znali rezultat u Smederevu, pa su svesni da ova utakmica vredi i više od dva boda, jer bi u slučaju pobede bili na deobi prve pozicije sa Nišlijama a u slučaju poraza Konstantin bi imao pravo na dva kiksa. Rondović pogađa trojku pod faulom a zatim koristi i dodatno bacanje i dovodi svoj tim do dvocifrene prednosti, 39:29. Poluvreme 41:34. Todorović smanjuje na -5 ali od tada ”Skakavci” preuzimaju stvar u svoje ruke i prepuštaju protivniku samo 7 poena do kraja četvrtine a pri tome postižu 24, za velikih +22 (65:43) pred početak poslednje četvrtine. Stanimirović podiže razliku na 27, 72:45. Gosti prave seriju 0:10 i smanjuju na -16, 77:61. Konačan rezultat 81:67. Najefikasniji je Stanimirović sa 16 ubačenih poena a najkorisniji Ljubotina sa ostvarenih 20 indeksnih poena.

Tamiš – Vojvodina Srbijagas
Na početku ujednačen rezultat, da bi gosti stigli do +6, 11:17, a Petković ne koristi bacanja za +8. Domaći ulaze u seriju, stižu do izjednačenja, a zatim Vasić pogađa trojku za +3 i 20:17. Održava se blaga razlika, ”Lale” dolaze do izjednačenja, 22:22, ali ne i do vođstva. Pančevci prave seriju 8:1 i stižu do 30:23. U trećoj deonici Borisov pogađa trojku za vođstvo svog tima, 36:37. Sledi kratak period rezultatske klackalice, koju prekida serija Tamiša 9:0, za opipljivu prednost, 49:41. U poslednjem periodu Đokić ne pogađa sa penala i propada prilika da Vojvodina povede 53:54. Na dva minuta pre kraja Mikić pogađa i dodatno bacanje, za 67:63 a Šokić uzvraća, 67:65. Perak ne pogađa trojku ali ni Borisov na drugoj strani za izjednačenje. Sledi tajm aut, nakon kog Perak pogađa za 69:65, ispostavlja se i konačan rezultat. Najefikasniji je Vasić sa 22 poena, ujedno i najkorisniji igrač susreta sa 32 indeksna poena.

Napredak Rubin – FMP
Dobrić i Dunđerski otvaraju meč trojkama, 0:6. Tokom perioda gosti čuvaju prednost, 11:18. Smiljanić pogađa za dvocifrenu razliku, 11:22. U 15. minutu Dobrić donosi +15, 14:29. Na najdužoj pauzi 23:32. Napredak uspeva da priđe na -1 nakon trojke Vulića, 42:43, ali ne i da preokrene. Sledi neizvezna borba, da bi poenima Mrdaka domaći stigli do vođstva, 49:48. U ujednačenoj borbi Jovanović ne pogađa trojku na -2 a na drugoj strani Igrutinović donosi svom timu +4, 57:53, ispostavlja se i ključni jer FMP posle toga nije uspeo da ugrozi vođstvo ”Čarapana”. Konačan rezultat 62:56. Vulić je najefikasniji sa 17 poena a najkorisniji su Mrdak i Dobrić sa po 14 indeksnih poena.

Metalac – Sloboda
Nakon Arnautovićevih poena, domaći prave seriju 7:0. Uzvraćaju Užičani, 9:9. Obrenović pogađa za +8, 12:20. Drže se ”Ere” sve do sredine drugog perioda, kada Dujković pogađa za preokret, 23:22. Do pred kraj poluvremena sledi ujednačen rezultat, da bi vezanim poenima Kuzete i Dujkovića domaći došli sa +5, 34:29. Obrenović trojkom smanjuje na -2, 36:34, da bi nakon toga Metalac dodao gas i trojkom Bakića stigao do dvocifrene razlike, 49:39, i istom razlikom se ulazi i u poslednji period, 63:53. Domaći su održavali tu razliku punih šest minuta tokom poslednje deonice, 75:65, kada Jovičić traži tajm aut, nakon kog Sloboda smanjuje na -5, 75:71. Knežević i Kruščić gase nade ”Ercova”, 79:71. Konačan rezultat 84:76. Bakić je najefikasniji igrač meča sa 25 poena, ujedno i najkorisniji igrač sa ostvarenih 27 indeksnih poena.