KLS (vanredno 7. kolo): Vrščani pobegli sa dna, Meridiana bolja nakon produžetka

Vršac – Borac Mozzart Sport
Mijajlović otvara meč trojkom, zatim pogađa i za dva poena za 5:0 u prvom minutu. Pri kraju prvog perioda, Radović i Pešaković pogađaju za tri poena, i donose prvo vođstvo svom timu, 13:15. Domaći odmah uzvraćaju trojku, 16:15. Sledi serija 0:8 za 16:23 u drugom minutu nastavka. Papić pogađa trojku u 16. minutu za izjednačenje, 28:28. Od 22. minuta i 39:37, Vrščani pojačavaju tempo i stižu do dvocifrene prednosti, 49:39, poenima Pejovića u 27. minutu. U poslednji period se ulazi rezultatom 60:47. Sredinom deonice Cvetković smanjuje na -7, 62:55, ali domaći uzvraćaju serijom 9:0, za 71:55 na nešto više od tri minuta do kraja. Konačan rezultat 81:64. Najefikasniji igrač meča je Pejić iz pobedničke ekipe. Isti igrač i Novak su najkorisniji sa indeksom 26.

Meridiana – Sloga
Utakmica počinje promašajima. Čak šest promašaja je prethodilo prvom košu na utakmici, što pokazuje sa kakvim grčem su ekipe ušle u meč. Tokom prve četvrtine ujednačena borba i rezultatska klackalica, koju Božić i Otović naginju na stranu svog tima, 18:22. U nastavku Kraljevčani podižu razliku i nakon četiri minuta igre stižu do dvocifrene prednosti, 24:35. Kljajević pogađa za +16 za isto toliko minuta igre, 24:40. Rezultat na poluvremenu 31:47. Meridiana u nastavak ulazi angažovanije, što se vidi i na semaforu, 48:53 u 27. minutu. Pred početak poslednjeg perioda na semaforu piše 56:67. Polako ali sigurno, domaći smanjuju prednost Kraljevčana, da bi pogodak Kovačevića na dva minuta pre kraja doneo izjednačenje, 79:79. Kljajević pogađa oba bacanja a na drugoj strani precizan je Đurović, pa se u poslednji minut ulazi sa 81:81. Čupkoviću ne drhti ruka sa penala a na drugoj strani ponovo Đurović, 83:83. Kljajević ne pogađa za dva poena a Đurović za tri, pa se ulazi u produžetak. Domaći prave seriju 9:2 za 95:88 na nešto više od dva minuta pre kraja susreta, što se ispostavlja nedostižnim za goste. Konačan rezultat 104:98. Đurović je ubacio 35 poena i ostvario 38 indeksnih poena.