Ko je ustvari Ludogorec?

Partizan jeremijem ( 0:0 ) uspeo da se plasira u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona, i tako svojim navijačima obezbedio još 4 evropske utakmice. Protiv jermenskog prvaka su se srećom uspeli provući u narednu rundu, ali će protiv Bugara trebati nešto više od toga. Ludogorec je imao veoma teškog rivala u 2. kolu, Slovana, koga je uspeo da prođe. Prvi meč je bio nešto sličan meču Genk-Partizan 2011. godine. Partizan je vodio od 65. minute 1:0, baš kao i Ludogorec. Ali je Genk do kraja postigao 2 gola i preokrenuo, u 70. i 90+ minutu. Ludogorec je skoro istu sličnu  u gostima, poraženi su 2:1, mada su dva gola primili u poslednje 4 minute… Za razliku od Partizana, Bugari su imali pravu goleadu pred svojim navijačima i ubedljivom pobedom od 3:0 plasirali se u narednu rundu. Pored toga što su postigli 3 pogotka, pogodili su još prečku i stativu.

IGRAČI:

Ludogorec je tim u kome igraju uglavnom stranci, čak 14, dok uz 11 domaćih igrača, koji uglavnom mečeve počinju sa klupe. Najveću opasnost predstavljaju Brazilci, kojih u timu ima čak 5! Uz tih pet Brazilaca u timu se nalazi još 1 Španac, Francuz, Holanđanin, Finac, Slovenac, Kolumbijac, Rumun kao i 2 Portugalca.

TITULE:

Ludogorec je u sezoni 2011/12 prvi put učestvovao u najjačoj ligi Bugarske, koju je odma te godine i osvojio. Taj uspeh su ponovili i ove sezone. Bugarski kup su osvojili 2012 godine, Superkup te zemlje su osvojili 2012 godine, a ove godine su bili drugi. Sezone 2010/11 su osvojili prvo mesto u drugoj ligi.

EVROPSKE UTAKMICE:

U svojoj istoriji ovaj klub je igrao samo 4 evropske utakmice. Prošle godine su u 2. kolu kvalifikacija za LŠ ispali od Dinama iz Zagreba, primivši gol u 98. minuti. Praktično, igralo se dok Dinamo ne prođe dalje. Ove sezone kvalifikacije su započeli odlično, pobedom nad Slovanom ukupnim rezultatom 5:1. Ove sezone će odigrati sigurno još 4 utakmice u kvalifikacijama.