Bez iznenađenja u prvom četvrtfinalu – Crvena zvezda – Borac 81:62

Crvena zvezda – Borac 81:62 (23:11; 18:11; 19:17; 21:23)

Dragićević je dobro ušao u duel protiv svojih Čačana, do prvog tajm auta trenera gostiju vodio je Zvezdu sa 7 od ukupno 14 poena. Jedna od šansi Borca protiv favorita bio je šut koji ih od starta nije služio, baš kao ni skok. Do dvocifrene prednosti Zvezda je došla pogotkom Marjanovića u stilu krila, potom je atraktivnim zakucavanjem gledalište na noge podigao Simonović. Na kraju četvrtine rezultat 23:11

Uverljivo vođstvo u prvoj deonici bilo je dovoljno Radonjiću da ukaže priliku mladim Rebiću i Tejiću. Furioznom serijom za manje od dva minuta domaćin je povisio na 18 razlike. Ni nakon novog minuta odmora slika se nije popravila za goste, u napadu se nisu snalazili. Tek nakon više od pet minuta Mandić je postigao prvi koš za njih u tom delu. Čvrsta odbrana domaćih je tek nakon vođstva od 25 razlike donekle popustila, što su Borčevi bekovi Stevović i Šljivančani iskoristili i smanjili na prihvatljivijih 41:22 na poluvremenu.

Gosti kao da su opuštenije ušli u drugo poluvreme, vezali su nekoliko dobrih napada i počeli da tope prednost, ipak na drugoj strani Dženkins je odigrao simultanku, pridružili su mu se i ostali i rezultat četvrtine ponovo je bio u korist Beograđana. Konkretniji od saigrača u Borcu bio je Pešaković a plejmejker Dumić je pogodio dve trojke, dovoljno za gotovo egal u tom periodu 19:17.

U meču u kome je razlika u klasi očigledna, svega par minuta je dovoljno da se taj razmak među timovima i vidi. Zvezda se odlepila brzo, a Čačani su stizali natenane. Cvetković je na pet minuta pre kraja sa šest vezanih poena rezultatski primakao Borac. Na kraju častan poraz tima koji nastupa u KLS, pripala im je poslednja četvrtina.

Crvena zvezda: Rebić 6, Lazić 8, Blažič 9, Simonović 13, Marjanovi 6, Radenović 2, Katić 8, Tejić 3, Dženkins 14, Stojanović 2, Dragićević 10. Nije igrao Nelson

Borac: Avramović, Mitrović, Marojević, Maravić 3, Šljivančanin 8, Stevović 4, Dumić 6, Pešaković 14, Dedijer, Cvetković 12, Mandić 15, Radović