Kuća je zapaljena

Na papiru teško gostovanje na parketu samo formalnost. Pitali smo se šta će biti sa kućom? Zapaljena je!

Samo u prvoj četvrtini je viđen dostojan otpor domaćina koji je tu četvrtinu završio u plusu, 22-21. Od početka druge četvrtine na terenu je postojao samo jedan tim. Zvezda je konstantno dominirala u skoku što pokazuje i konačna statistika 26-45 u korist crveno-belih. Zvezda je bila sigurnija u šutu i za 2 i za 3 poena kao i sa linije slobodnih bacanja. Odličnu partiju odigrao je kapiten tima Luka Mitrović koji je upisao 17p, 5sk, 2as kao i Maik Zirbes 15p, 7sk, 2bl (7-8 za dva poena) i neizostavni Markus Vilijams sa 14p, 3sk, 6as Bobi Marijanovic ja zabeležio 12p 6sk uz manju minutažu. Opet je Vilijams razigravao saigrače sjajnim asistencijama bez gledanja, mirno je vodio ekipu i rutinski je doveo do pobede. U redovima poraženog domaćina istakao se samo Šengelija, krilni centar domaćina, sa 20p i 5sk i donekle Ertel sa 6p i 7as. Najbolji skakač u Crvenoj Zvezdi bio je Nikola Kalinić sa 8 uhvaćenih lopti, dok su najlošiji u pobedničkom timu bili Nemanja Dangubić i Čarls Dzenkins koji su prikazali veoma blede partije. Na drugoj strani očajan dan za šutere San Emeterio je iz 5 pokušaja pogodio samo jednom, a najveća pojačanja Laborala Bertrans i Vujačić nisu uspeli da pogode dalekometne šuteve. Treba napomenuti i Branka Lazića koji je uz neizostavno dobru odbranu upisao i 9 poena. Da ne bude sve tako dobro po beogradski tim pobrinuo se Stefan Jović koji je uganuo skočni zglob i neće ga biti bar dve nedelje na parketu. Sve u svemu odlična partija Crvene Zvezde koja se sa gostovanja vraća sa plus 20. Kada se pogleda konačan rezultat 66-86, na prvu loptu će se konstatovati da je bilo lako. Sada nećemo upotrebljivati one fraze, teže je nego što rezultat govori jer je bilo lako, došli, videli zapalili.