KRK: U Dramatičnom meču Zvezda obezbedila finale!

Crvena zvezda – Radnički 58:64 (21:19; 25:15; 12:30)

Oba tima pomalo su sramežljivo otvorili polufinalni duel. Jaka Blažić je u tom delu igre nagovestio povratak u formu, postigavšio osam poena. Na drugoj strani, konce igre “Đavola” držao je Marinović. Više raspoloženih igrač crveno belih donelo je malo preimućstvo u prvih deset minuta.

Relativno neefikasna igra iz prve četvrtine donekle je nastavljena i u drugoj. Domaći tim je i dalje pokazivao raznovrsnost u napadu. Simonović je atraktivnim zakucavanjem podigao gledalište na noge, a u 15. minutu igre, nakon horoga Katića stekla je sedam poena viška. Nakon toga viđena je kratka razmirica između Simonovića i Mlađana, a upravo je bek Kragujevčana pogodio trojku za novi priključak. Zvezda nije imala preciznost iza linije za tri. Ipak, Radonjićevi izabranici su se ponovo odvojili zahvaljujući greškama rivala, dve brze kontre i ofanzivni skok uz poene Katića doneli su prednost veću nego ranije. Za uspešan kraj poluvremena pobrinuo se Dženkins šutem za tri poena, sekund pr kraja. U drugoj četvrtini Zvezda je bila bolja za deset poena.

Faktor iznenađenja Mute Nikolića u potpunosti je uspeo, za manje od dva minuta su Kragujevčani uz pomoć zonske odbrane stigli na minus dva, a Radonjić je pozvao tajm aut. Ni nakon toga nije bilo promene, protiv Čačana u četvrtfinalu zonu je šutevima razbio Dženkins, a ovog puta je promašio čitav obruč. Borbeni gosti su poveli trojkom Marinovića, a zatim se na isti način nadovezao i Lešić, iz drugog pokušaja jer je skok u napadu u toj četvrtini takođe bio oružje Šumadinaca. Sava Lešić je pokazao koliko je napredovao, odbrana, skokovi, poeni i jesna kontra su ga promovisali u junaka Radničkog. Dejan Radonjić je posegnuo za izmenom, uveo je Dragićevića što se pokazalo korisnim, iskusni krilni centar je preuzeo odgovornost, pogodio dve trojke, imao važan skok u napadu uz poene kojih je ukupno postigao deset u ovoj deonici. Uz Lešića, u kragujevačkom timu je briljirao i Marko Marinović, dovevši svoje navijače do delirijuma i prednosti od 65:58 pred poslednju četvrtinu.

Nakon čak 30 primljenih poena u prethodnoj četvrtini, Dženkins je pogodio trojku da malo neutrališe nesigurnost saigrača. Odmah je uzvratio Jović, a crveno bli su se oslonili i na individualne kvalitete. Sredinom tog dela, oba tima su prešla na presing, posledica toga – viđeno je dosta neuspešnih napada na obe strane, Lazić je ušao sa zadatkom da sputa Marinovića, ali iskusni plej i dalje je držao sve konce igre u rukama. Očekivala se tvrda završnica, na jednu loptu. U takvoj završnici došlo je do izražaja veliko iskustvo Katića koji je u dva napada našao rešenje. Radenović je potom, tri minuta do kraja izjednačio sa penala. Kalinić je potom pogodio jedno bacanje nakon što je fauliran posle skoka u napadu. Radenović je pokušao da posle ulaza donese prednost Zvezdi, ali je promašio zicer i u buketu igrača izborio mrtvu loptu, što je prema strelici značilo da pripada Radničkom. Tragičar u tom delu bio je Lešić sa tri promašaja u važnim momentima. Posle penala za Nelsona nakon faula Beograđani su poveli jedan razlike, a na tri je iz ulaza povisio Dženkins. Posle još jednog lošeg napada Radničkog, Katić je 54 sekunde pre kraja povisio na 78:73. Iz nokdauna je goste vratio neverovatni Marinović, novom trojkom.
Novu priliku Radnički je dobio nakon Nelsonovog ofanzivnog faula, ali Lešić je ponovo promašio. Potom je Nelson realizovao dva penala za 80:78. U kratkom penal obračunu ništa se nije promenilo, Zvezda je prvi kup finalista.

Crvena zvezda: Rebić, Lazić 4, Blažić 8, Simonović 5, Marjanović, Radenović 5, Katić 16, Tejić, Nelson 21, Dženkins 11, Stojanović, Dragićević 12.

Radnički: Sili, Lešić 13, Jović 10, Mlađan 5, Kalinić 12, Birčević 9, Pilčević, Dimić 5, Balmazović 3, Brkić, Jevtović, Marinović 21.