Kup Srbije – sigurni favoriti, kiša golova u finišu

“Večiti” su lakše nego što se očekivalo preskočili Kup prepreke pred derbi.

OFK Beograd – Jedinstvo 2:1

Na Karaburmi, OFK Beograd je uz mnogo više muke od očekivanog preskočio užičko Jedinstvo. Nakon kornera u 19. minutu, gosti su poveli golom Borisa Milekića. Nakon toga, domaći tim je imao inicijativu, pogodio prečku, ali do egala nije došao sve do nastavka. Junak dana za “romantičare” bio je Aleksandar Paločević, najpre je sjajnim slobodnjakom pogodio mrežu, zatim iz gotovo iste pozicije zatresao rogalj, a prolaz dalje svom klubu je obezbedio u poslednjem minutu, nakon dosta propuštenih prilika saigrača, sjajno se ubacio u špic i u maniru rasnog strelca prekinuo meč pre jedanaesteraca za konačnih 2:1.

Donji Srem – Borac 2:0

Na “Suvači”, Donji Srem je rutinski izbacio Čačane iz igre. Mladi Marčeta je odlično reagovao na dubinsku loptu, iskoristio kiks odbrane “zebri” i svom timu doneo radost u 19 minutu. Čitav posao je okončao Lazar Čordašić sa bele tačke, u poslednjem minutu.

Spartak – Napredak 2:0

“Utakmica” je nedavno pisala o mogućnosti Aleksandra Noskovića da koristi svoju minutažu odlično i postiže odlučujuće golove. Tako se ispostavilo i ovog puta, bio je tas na vagi za svoj tim u duelu dva ravnopravna tima, najpre je u 73. minutu na centaršut s leve strane odlično reagovao glavom, a u poslednjem minutu je dovršio započeto, našao se na pravom mestu u pravo vreme.

Vojvodina – Novi Pazar 0:0 (3:0 jedanaestercima)

Vojvodina je na nesiguran način prebrodila Kup duel sa Novim Pazarom. Nakon 0:0 u regularnom delu, pristupilo se jedanaestercima. Za “lale” prvi je pogodio Vranješ, a u gostujućem timu Arsenijević je zatresao prečku, potom je Škuletić povisio na 2:0, a šut Mutavdžića je pročitao Žakula (uveden na gol crtu u 89. minutu), ali je izvođenje ponovljeno, a isti igrač je prebacio gol, nakon toga, Nemanja Radoja je povisio na 3:0, a Ivan Obrovac je poput svog saigrača prebacio gol.

Čukarički – Jagodina 0:2

“Ćurani” su preskočili brdo, nakon greške zadnje linije “brđana”, ove godine odlični Miloš Lepović je ispratio akciju saigrača i prelepim golom doneo vođstvo svom timu. Sve je okončano u 27. minutu, još jedan efikasni vezista Jagodine, Filip Arsenijević se našao u ulozi strelca, nakon školski izvedene kontre, samo se poklonio pred protivničkim golom za konačnih 0:2.

Radnički Niš – Partizan 0:3

U Nišu, Partizan ni jednog trenutka nije ostavljao nadu Radničkom, domaćina je načeo Predrag Luka, efektnim golom završio brzu akciju svog tima, a asistenciju je upisao Kojić – igrao se 8. minut. Ostatak posla bio je bez mnogo izazova, mladi Nikola Ninković je dva puta demonstrirao vrhunsku preciznost i osim dobre forme ponudio gest pomirenja navijačima koji su ga prethodno uzeli na zub, konačnih 0:3.

Crvena zvezda – Radnički 1923 3:0

Crvena zvezda je zabeležila pobedu istovetnim rezultatom kao i Partizan. Poput večitog rivala, sve se “otvorilo” u 8. minutu. Kasalica je oboren u kaznenom prostoru, a Milijaš načinio korak ka pobedi Zvezde. Na 2:0 je povisio Mijailović, iskusni levi bek nije prvi put pokazao da ume da trese mreže, tako je i ovog puta “ubio pauka”. Za kraj, Jovan Krneta je postigao prvi takmičarski gol u crveno-belom, mladi štoper je najbolje reagovao na ubacivanje iz kornera.

Sloboda – Voždovac 2:0

Ako ne mogu u prvenstvu, mogu u Kupu. Užičani su savladali Voždovac i domogli se četvrtfinala najmasovnijeg takmičenja. Nakon godina tavorenja i povreda, Miloš Žeravica se konačno pronašao u gradu na Đetinji, a to je demonstrirao i protiv “zmajeva” , preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora je “otvorio” odbranu rivala i time nastavio nisku lepih golova u crveno – crnom dresu. Čitav posao je završio Aleksandar Pejović, sedam minuta pre kraja.