Lagana pobeda crno-belih na “Čika Dači”

Partizan je lakše nego što se očekivalo stigao do trijumfa u meču sa Kragujevčanima.

Tim Marka Nikolića je u Kragujevcu “razbio” domaćina i na taj način zadržao zaostatak od samo jednog boda u odnosu na večitog rivala.

Pre prvog sudijskog zvižduka obeležena su dva jubileja vezana za Radnički 1923 – 25 godina od osnivanja navijačke grupe “Crveni đavoli” i 100. utakmica Darka Spalevića u dresu kragujevačkog superligaša.

Partizan je došao u vođstvo već iz prve ozbiljnije situacije. Igrao se treći minut, odbijena lopta vratila se do Malbašića koji se nalazio na ivici šesnaesterca, verovatno pokušao da uposli nekoga od saigrača, ali je zahvaljujući neočekivanoj putanji lopte i katatrofalnoj reakciji Čančarevića uspeo da postigne pogodak iz mrtvog ugla.

U 7. minutu Lazović šutira iz prve nakon povratnog pasa Škuletića, ali prečka je bila saveznik Kragujevčana.

Pokušavali su fudbaleri Radničkog da neutrališu prednost Partizana, a u najboljoj situaciji za postizanje pogotka bili su u 37. minutu kada je Kovačević iz izgledne pozicije loše šutirao i rezultat je ostao nepromenjen.

Odmah nakon šanse Radničkog, sledi pogodak izabranika Marka Nikolića. Velike zasluge za gol pripadaju Lazoviću, koji je odlično, petom uposlio Škuletića, ali i ponovo golmanu domaćih, Čančareviću kome je nakon udarca Škuletića, lopta koja je išla direktno u njega prošla i “kroz” ruke i “kroz” noge za prednost gostiju od 0:2.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo sa rezultatom od 0:2.

Drugo poluvreme počelo je udarcem Lazovića čiji je šut Čančarević uspeo da zaustavi. Nedugo zatim u prilici su bili i Kragujevčani, Spalević je jako šutirao iskosa, ali je Lukač bio na mestu, pa rezultat ostaje nepromenjen.

Do trećeg pogotka Partizan stiže nakon vrhunskog šuta iskusnog Nikole Drinčića. U ovoj situaciji Čančarević je bio potpuno nemoćan, a svi koji su pratili meč su mogli samo da uživaju u evro-golu pomenutog igrača.

U 63. minutu glavni arbitar, Vlado Glođović donosi izuzetno diskutabilnu odluku o jedanaestercu za goste. Prema oceni sudije, Bubanja je u šesnaestercu napravio prekršaj nad Škuletićem, a dosuđeni penal u pogodak pretvara Danko Lazović.

Deset minuta nakon dosuđenog jedanaesterca Kragujevčani propuštaju dobru priliku, Dragan Čadikovski dobro zahvata loptu glavom nakon centaršuta Pavlovića, ali zahvaljujući stativi rezultat ostaje nepromenjen.

U poslednjem minutu meča loše je reagovao Beljić ispred gola domaćih, sve je to pratio Volkov koji dobro dodaje do Škuletića koji postavlja konačan rezultat ovog meča – Radnički 1923 0:5 Partizan.

Stadion: „Čika Dača“

Gledalaca: oko 6.000.

Sudija: Vlado Glođović (Vrbas); Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda) i Milan Korajlija (Novi Sad).

Strelci: 0:1 – Malbašić u 3, 0:2 – Škuletić u 38, 0:3 – Drinčić u 58, 0:4 – Lazović u 63. iz jedanaesterca, 0:5 – Škuletić u 90. minutu.

Žuti kartoni: Beljić (Radnički 1923), Trajković, Malbašić (Partizan).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Rosić, Bubanja, Marić, Krivokapić, Kovačević (79. Nedović), Adamović (57. Čadikovski), Miljuš (85. Andrić), Beljić, Spalević.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, Drinčić (66. Gulan), Brašanac, Malbašić, A. Živković (77. Luka), Škuletić, Lazović (68. Pantić).