(LE Kvalifikaicje)Vojvodina ponovo za čast srpskog fudbala! Vojvodina 2-2 Bursaspor

Na konferenciji za novinare, pred ovaj meč trener Vojvodine, Marko Nikolić rekao je, “Vojvodina se neće braniti, respektujemo protivnika, do prvog zvižduka”.
Da to nisu prazne reči videli smo večeras.

Vojvodina je odlično otvorila utakmicu i od samog početka meča uspostavila inicijativu.
Jedinu šansu Bursa je imala 36 minutu nakon penala, koji je iskoristio Batala.
U nastavku meča igrači Vojvodine, nastavljaju sa inicijativom, koja je krunisana fantastičnim pogotkom Miroslava Vuličevića u 70 minutu.

Nakon pogotka, Vojvodina vrši veliki pritisak na igrače Burse dok su se gostujući igrači koncentrisali isključivo na odbranu svog gola.
Pritisak domaćih se isplatio, nakon centaršuta Kaluđerovića u osamdesetom minutu Oumaru dovodi Vojvodinu u vođstvo.

Nakon pada koncentracije domaćih igrača Taivo iz kornera u 90 minutu donosi izjednačenje Bursasporu.

Ali, čak ni to ne može da pokvari utisak koji je Vojvodina ostavila, nakon ovog meča.

Vojvodina 2–2 Bursa
Stadion: Karađorđe.
Gledalaca:15000
Sudija: Stiven Meklin (Škotska).
Strelci: Vulićević 71, Oumaru u 81. minutu za Vojvodinu – Batalja u 36.(P) Taivo 90.
Žuti kartoni: Trajković, Đurić (Vojvodina),
Vojvodina: Delač, Radoja, Trajković, Alivodić, Škuletić (Od 59. Kaluđerović), Vranješ, Abubakar, Poletanović (od 70. Tumbasević), Vulićević, Đurić, Leković.
Bursa: Frej, Ozturk, Ozbajrakli, Taivo, Kiveli, Cinaz (od 88. Murat), Batalja, Beluši, Šestak, Pinto (od 85. Unal), Sanli (od 73. Ferhat).