Letargični Radnički remizirao protiv Donjeg Srema (1:1)

Lepo vreme nije izmamilo veliki broj navijača na stadion “Čair” pred oko 3000 gledalaca, Radnički je dočekao ekipu Donjeg Srema. U krajnje turobnoj fudbalskoj predstavi nije bilo pobednika. Radnički 1:1 Donji Srem.

Radnički je od prvog trenutka preuzeo inicijativu na terenu, već u četvrtom minutu, nakon centaršuta glavom je pripretio Pejčić, ali je Belić odlično reagovao. Samo tri minuta kasnije Ponovo preko centaršuta prete Nišlije Petar Jovanović ubacio je loptu u šesnaesterac, Stojanović ne uspeva da postigne gol.

Usledio je miran period igre, spor tempo koji su uspostavili fudbaleri Radničkog odgovarao je gostima, koji su se zatvorili na svoju polovinu i čekali šansu da priprete iz kontre. Mirno je bilo sve do 23. minuta, kada je Aleksandar Jovanović poslao loptu u prazan prostor, tridesetak metara ispred gola, do nje ipak prvi stiže golman Belić. Golman gostiju istakao se i četiri minuta kasnije, kada je nakon pasa Pejčića, Stojanović ušetao u šesnaesterac promešavši kompletnu odbranu Donjeg Srema, ali je Belić ponovo pokazao svoj kvalitet.

U 33. minutu Pejčić pada tik ispred šesnaesterca,  šansu iz slobodnog udarca tražio je i pronašao Stojanović koji je prelepim šutem matirao nemoćnog Nemanju Belića.  Na oduševljenje Nišlija Radnički  je na poluvreme otišao uz prednost od 1:0.

Već u trećem minutu drugog poluvremena sporna situacija u šesnaestercu gostiju, nakon koje je sudija Nenad Đokić pokazao penal za Radnički. Šutirao je Saša Stojanović ali je loptu poslao daleko iznad prečke.  Nakon ovog promašaja interesovanje za igru u redovima Radničkog potpuno je nestalo.

Samo četiri minuta kasnije, nakon konfuzije u odbrani Radničkog, SInđić je šutem sa petnaestak metara doneo izjednačenje Donjem Sremu.

A sve do kraja utakmice gosti su čuvali svoju mrežu, dok igrači Radničkog nisu imali volje da ponovo priprete. Konačan rezultat Radnički 1:1 Donji Srem.

Radnički u sledećem kolu putuje u Beograd, gde će biti gost Voždovca, dok će Donji Srem na svojoj Suvači dočekati Partizan.

Na konferenciji posle utakmice medijima su se obratili trener gostiju Spasoje Jelačić i pomoćni trener Radničkog Predrag Stamenković. Trener Donjeg Srema prvi je imao reč:

-Uspeli smo da osvojimo značajan bod, napravili smo veliki korak ka opstanku, Čestitam igračima obeju ekipa, koji su pružili maksimum. Radnički je u prvom delu bio bolja ekipa. Najbitniji detalj bio je kada je Radnički promašio penal, na našu sreću. To je verovatno poremetilo ekipu domaćina, a nama je dalo elan – rekao je Jelačić.

Stamenković nije krio nezadovoljstvo:

Odigrali smo najslabije drugo poluvreme u dosadašnjem toku sezone, imali smo sve, a dobili smo ništa. Nismo zadovoljni bodom. Iz ove utakmice treba izvući pouke – Rekao je Predrag Stamenković.