Liga 1: Monako potopio Lion, PSŽ izvukao bod u St.Etjenu

Fudbaleri PSŽ osvojili su samo bod na teškom gostovanju u Sent Etjenu. Vodili su gosti sa 2-0 golovima Korneta i Hamouma, ali i ostali sa igračem manje, pa su se Parižani vratili u meč i golovima Kavanija u 68. minutu i Matuidija u sudijskoj nadoknadi uspeli da dođu do boda koji ih je zadržao na prvom mestu. Očigledno je bilo u pojedinim momentima, da su se obaveze u Evropi odrazile na ekipu PSŽ-a, večeras je zakazao neverovatni Ibrahimović, što se odrazilo na igru gostiju, pogotovo u završnici akcija. PSŽ je ovim remijem ispustio dva boda prednosti nad Monakom i  sada su na deobi prvog mesta sa istim brojem bodova.

Monako je nešto ranije, slavio sa 2-1 u derbiju kola protiv Liona. Golove za domaće postigli su Obadi u 29. minutu i Falkao u 36. minutu, dok je počasni gol za goste delo Gomisa u 62. minutu. Lion, bivši sedmostruki šampion Francuske, ovim porazom skliznuo je na 16. poziciju na tabeli, nalazi se samo dva mesta od zone ispadanja i ukoliko ne poprave formu u narednom periodu, ovo bi im mogla biti najgora sezona u zadnjih 15 godina.

Bordo – Monpelje 2:0
Monako – Lion 2:1
St.Etjen – PSŽ 2:2