Liga 1: Monaku samo bod u Sošou, Lionu bod u derbiju

Fudbalerima Monaka, nisu bila dovoljna ni dva gola prednosti na gostovanju u Sošou, kako bi zabeležili trijumf, i održali korak sa PSŽ-om u trci za titulu. Počelo je dobro za Kneževe, koji su već posle 10 minuta igre, golovima Karaska u 5. i 10. minutu vodili sa 2-0. Posle rano stečenog vodstva, fudbaleri Monaka su se opustili, i na taj način dozvolili protivniku da se vrati u meč. Pokazala se još jednom kao tačna, teorija da je 2-0 najgori rezultat u fudbalu, pošto su fudbaleri Sošoa golovima Bakambua u 57. minutu i Lopija u 69. uspeli da izjednače i otkinu dva boda jednom od glavnih kandidata za titulu.

U meču koji je igran od 17.00h Sent Etjen je savladao Lorijen na svom stadionu rezultatom 3-2. Golove za domaće postigli su Brandao 7. minut, Korgnet 14. minut i Gradel u 72. minutu, dok su za goste strelci bili Jufre u 38. i Abubakar u 86. minutu.

U poslednjem meču 10. kola sastali su se timovi, koji su do pre par godina bili glavni konkurenti za titulu, i najbolji francuski klubovi u Evropi, Olimpik Lion i Bordo. Lion je u večerašnjem meču dobro istrenirao živce svojim navijačima. Poveo je Bordo sa 0-1 golom Obranijaka u 62. minutu, i taman kada je sve mirisalo na još jedan neuspeh Žirondinaca, Briand u 90. minutu donosi bod domaćima . Biševac je igrao od prvog minuta za domaće, i uspeo je da zaradi žuti karton.