Liga Evrope: Valensija sigurna na “Mestalji”

Završeno je 3. kolo grupne faze Lige Evrope.  U grupi A, ekipa Miroslava Đukića je bila sigurna na svom stadionu protiv ekipe Sent Galena, koju su savladali sa 5:1. “Šišmiši” su poveli u 12. minutu golom Fransiska Alkasera, u 21. minutu Federiko Kartabia povećava na 2:0, u 30. minutu ponovo je strelac Federiko Kartabia, da bi u 33. minutu konačni rezultat prvog poluvremena ozvaničava kapiten Valensije, Rikardo Kosta petim golom u Evro kupovima. Drugo poluvreme donosi još dva gola, jedan za Valensiju i počasni za Sent Galen, u 71. minutu Serhio Kanales povećava prednost na 5:0, da bi počasni gol za Švajcarsku ekipu dao Stefan Nater u 74. minutu. U istoj grupi ekipa Svonsija odigrala je nerešeno sa Kubanom, rezultat je bio 1:1. Gol za englesku ekipu postigao je Miču u 68. minutu, da bi Kuban izjednačio iz penala pogotkom Đibrila Sisea u 90. minutu.