Lokomotiva uzbudljivom pobedom do prvog mesta u grupi

Lokomotiva je u veoma neizvesnom meču savladala ekipu Laboral Kuće, rezultat je bio 85:84 za Ruse, koji mogu da slave zahvaljujući trojci Simona u poslednjim sekundama meča. Samo 2 ipo minut pre kraja meča domaći tim je imao zaostatak od 8 poena. Na scenu je tada stupio sjajni Markus Vilijams, koji je i asistirao pri poslednjim poenima tima. Nakon pobede Lokomotiva se nalazi na prvom mestu grupe D, sa skorom 4-1 dok Kuća Laboral sada ima 2 pobede i 3 poraza.

Tokom prve četvrtine, Lokomotiva je imala dvocifrenu prednost, ali odličnom igrom Voltera Hodža, gosti ponovo dolaze do prednosti. U meču je obilovao rezultatskim klackalicama tokom prvog poluvremena. Derik Braun predvodio je lokomotivu sa 23 poena sa šutem iz igre 10/12 Simon je ubacio 19 poena uz 6 asistencija, Dok je Vilijams ubacio 13 poena uz 9 asistencija. Milko Bjelica postigao je 16 poena za Kuću, Tibor Pleis ubacio je 15 uz 10 skokova, Andreas Noćioni imao je 15 poena, pre nego što je napustio teren zbog povrede. Valter Hodž ubacio je 12 poena i 8 asistencija.