LŠ kvalifikacije: Arsenal deklasirao Fener u sred Istanbula, Austrija šokirala ceo ”Maksimir”…

Danas je odigrano preostalih 5 utakmica kvalifikacija za Ligu Šampiona. Revanši su na programu za 6 odnosno 7 dana.

Fenerbahče, koji je u meč protiv Arsenala ušao sa velikim abmicijama kao i njihovi navijači, nije se proslavio u prvom meču plej-ofa. Tobdžije su deklasirale Turke u Istambulu sa čak 3:0, i jednom nogom se već nalaze u grupnoj fazi. Golove su postigli Gibs, Remzi i Žiru.

Protivnik Partizana u 3. kolu kvalifikacija, Ludogorec, izgubio je od Bazela rezultatom 2:4. Švacjarci su poveli u 12. minutu, ali su Bugari izjednačili pogotkom Marselinija 11 minuta kasnije. U 50. minutu Stojanov je preokrenuo rezultat, ali su Švajcarci izjednačili već posle 9 minuta golom Salaha koji je bio strelac i kod prvog gola. U 64. Bazel ponovo vodi, a pred kraj meča, sa bele tačke Šar donosi sigurnu pobedu gostiju-2:4.

Prijatno iznenađenje su napravili fudbaleri grčkog PAOK-a koji su odigrali u gostima 1:1 protiv Šalkea. Najpre su domaći poveli u 32. minutu golom Fafrana, a Stoh je doneo izjednačenje u 40 minuta kasnije. Grci će za 6 dana pred sigurno prepunom ”Tumbom” pokušati da se plasiraju u grupnu fazu.

Dinamo Zagreb je izgubio od Austrije iz Beča kod kuće rezultatom 0:2. Gosti su poveli golom Leovca u 68. minutu. Antonio Rukavina je zamenio Čopa u 71. minutu, i odmah nekoliko sekundi kasnije je napravio start za crveni karton. Gosti su to iskoristili i odmah četiri minute posle postigli pogodak, a strelac je bio Stanković.

Steaua i Legia su remizirali u Rumuniji-1:1.