Ludogorec kaznio promašaje Partizana

Fudbaleri Partizana poraženi su večeras u Humskoj od Ludogoreca rezultatom 0-1 (0-0) i na ovaj način završili takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Šampiona.

Partizan je posle prvih desetak minuta u kojima su se Bugari bolje snašli, uspostavio ravnotežu na terenu, diktirao tempo igre. Promašili su crno-beli mnogo prilika za gol, iako se mora priznati da u nekim trenucima jednostavno nisu ni imali sreće. Na poluvreme se otišlo bez golova, uz gorak ukus u ustima, zbog povrede Milana Lukača, ali i nade da će u drugom poluvremenu biti bolje.

U drugom poluvremenu ista priča, Partizan je napadao od početka, ređale su se prilike pred golom Stojanova, ali ni jedna lopta nije našla put do mreže. Bugari su se povukl, vrebajući svoju šansu iz kontre. Upravo jedan takav napad sevnuo je u 86. minutu, probio je Vitinja po levom boku, ubacio loptu u sredinu ka Bezjaku, kojeg je sa leđa odgurnuo Gulan. Sudija je dosudio jedanaesterac, a Gulanu pokazao crveni karton, treći Partizanov u ovim kvalifikacijama. Siguran sa bele tačke bio je Zlatinski, čime su snovi crno-belih o Ligi Šampiona i definitivno ugašeni.

Partizan će nastaviti takmičenje u Evropi, u plej-ofu za grupnu fazu Lige Evrope, a protivnik bi trebao da bude poznat u petak, kada će se i održati žreb u Nionu.