Zvezda se “osvetila” MZT-u

Crvena zvezda Telekom – MZT 43:35 (24:17; 19:18)

Pred rekordno malim brojem gledalaca u “Pioniru”, ali uz podršku mališana koji su bili gosti kluba. Crvena zvezda je poslednji put u ligaškom delu ABA lige domaćin protiv najboljeg makedonskog kluba, MZT-a. Makedonski predstavnik je dužnik “crveno-belima” jer su ih u prvom delu sezone, na meču u Skoplju savladali sa 65:58.

Boban Marjanović je dominantno počeo susret, postigao je prvih devet poena. Makedoncima kao da je od početka ušla “voda u uši”, pravili su teniskim rečnikom “neiznuđene greške” gubili lopte na svojoj polovini, dozvoljavali ofanzivni skok i za kratko vreme upali od minus 12. poena. Ulaskom šuterski veoma raspoloženog Sinoveca, Cvetković je preuzeo ulogu organizatora i razlika se do pauze smanjila na 24:17.

Oba tima su spustila gard u nastavku, igralo se brzo, u visokom ritmu, ali i sa dosta grešaka. Trener domaćih, Dejan Radonjić iskoristio je činjenicu da je meč bez rezultatskog značaja da ukaže priliku onima sa manjom minutažom. Više nego ranije igrali su Lipovij, Rebić i Tejić, a na poluvreme se otišlo sa 43:35 za domaćina.

Serijom poena Zvezda se ponovo odvojila na preko deset razlike. Meč je inače odlikovao niz mini košgeterskih serija, ali uz kontrolu od strane “crveno-belih”. Gosti su shvatili da nemaju šta da čekaju, pa su pokušali da učine više zonom, ali uz vrlo nizak procenat šuta, naročito za tri, nije bilo mnogo koristi. Prednost se kretala na oko petnaest, a upravo se sa toliko ušlo u poslednju deonicu.

Dragićević je nemilice punio koš rivala u drugom poluvremenu. MZT je odličnom odbranom i nizom preciznijih šuteva prišao napravio seriju od 10:0 i smanjio na sedam razlike, probudivši nadu. Strasti su se uzbudile na tri i po minuta pre kraja. U jednoj situaciji pod košem Makedonaca su se pokoškali Tejić i Čekovski, što je rezultiralo kraćom gužvom i obostranom isključujućom greškom za vinovnike tuče. Skopljaci se nisu predavali, Cvetković je pronalazio put do koša i na minut do kraja smanjio zaostatak na šest. Ipak, sa linije slobodnih bacanja je Branko Lazić otklonio sve dileme.