Mažić u glavnoj ulozi na Kamp Nou, Remzi doveo Dortmund na rub eliminacije

U derbiju večeri, fudbaleri Arsenala revanširali su se Borusiji za poraz na Emirejtsu u prošlom kolu. Tobdžije su večeras slavile, golom Remzija u 62. minutu, iako su u većem delu utakmice bili lošiji rival i uglavnom se branili. Podatak koji najbolje oslikava prvih sat vremena igre na Signal Iduna Parku, jeste da je Arsenal poveo iz prvog šuta na gol domaćina. Posle postignutog gola, Tobdžije su zaigrale sa mnogo više samopouzdanja i bez većih problema priveli meč kraju iako se u 92. minutu posle pada Levandovskog, stekao utisak da je bilo elemenata za jedanaesterac, ali sudija nije reagovao. Arsenal je ovim trijumfom praktično obezbedio prolaz, dok će Borusiji u poslednja dva kola biti potrebne dve pobede, ako žele da se nađu među 16 najboljih ekipa.

U drugom derbiju večeri, Barselona je savladala Milan rezultatom 3-1 i praktično obezbedila prolazak u drugu fazu. Ipak pored dvostrukog strelca Mesija, kao i brojnih zvezda na terenu poput Kake, Balotelija, Nejmara, Inijeste, glavnu ulogu imao je srpski arbitar Milorad Mažić. Mažić je večeras imao jedno od svojih lošijih izdanja, s obzirom da je svirao blago rečeno, nepostojeći penal za Barselonu, ali i priznao pogodak Busketsa za 2-0, iako se Španac nalazio u ofsajdu. Ova dva poklona srpske sudijske trojke Barselona je znalački iskoristila i upisala važna tri boda, dok Rosonerima u poslednja dva kola predstoji žestoka borba za drugo mesto sa Ajaksom i Seltikom, koji im dišu za vrat.