Mega igrala za ponos Srpske košarke i demolirala Cibonu!

Košarkaši Mega Vizure su, u 20.kolu ABA lige, ubedljivo pobedili Cibonu rezultatom 102:74 (32:25, 19:25, 27:13, 24:11). Ova pobeda je veoma važna za srpsku košarku, zbog borbe sa hrvatskim klubovima za bolji koeficijent na kraju sezone.

U prvoj četvrtini videli smo izjednačenu igru sve do samog kraja, kada izabranici Dejana Milojevića prave seriju 7:0, i dolaze do prednosti od 7 poena razlike, 32:25.

U drugom periodu, na početku loša igra na obe strane, grešilo se u napadu, međutim Mega je uspela da produži seriju iz 1.četvrtine na 11:1 i da pobegne na 12 poena razlike, 37:25. Ali, nakon toga, Cibona se konsolidovala i serijom 6:0 prišla na 6 poena razlike, a do kraja poluvremena i uspela da smanji na poen zaostatka, 51:50.

U trećoj četvrtini igrao je samo jedan klub, Mega Vizura. Napad je bio izvanredan, odbrana pojačana i rezultat nije izostao, 78:63.

U poslednjem periodu, igra Cibone se totalno raspala. Treneri oba tima su pružili šansu i ostalim igračima, Mega je nastavila da igra odlično, i uspela da na kraju, trojkom Reljića, dostigne največu prednost, 102:74, što je bio i konačan rezultat meča.

Kod domaćih, nije bilo slabe tačke, Radović je ubacio 22 poena uz 6 skokova, 18 je dodao Micić uz 8 asistencija, dok je 14 zabeležio Varda uz 8 skokova.

U redovima Cibone, najbolji su bili Šarić sa 19 poena, JagodićKuridža sa, takođe, 19 poena i Siriščević sa 14.

U narednom kolu, Mega Vizura gostuje Širokom, dok Cibona dočekuje Krku.

Izjave:

Slaven Rimac, trener Cibone:
“Nismo očekivali poraz, međutim danas smo naišli na jaku raspoloženu ekipu Mega Vizure, znali smo da obzirom na rezultat u kupu, da će biti mnogo motivisani, i da će imati veliko samopouzdanje. Danas su prezentovali jednu prekrasnu košarku, mi se nismo snašli, pravili smo početničke greške, primili mnogo laganih zicera, tako da je rezultat na kraju sasvim realan”.

Da li ćete do kraja prvenstva dovoditi neko pojačanje?
“Ne, ne, to je to, igračemo sa ovim timom, pa šta bude. Mi nemamo pritisak da udjemo u 4 ekipe”.

Nemanja Radović, igrač Mega Vizure:
“Ova utakmica je pokazala da kup nije bio slučajan, i da smo u velikom usponu forme. Od početka smo se borili, u prvom poluvremenu smo imali uspona i padova, a u drugom je išlo sve kako treba”.

Dejan Milojević, trener Mega Vizure:
Utakmica nije bila laka, Cibona je odlična ekipa, imali su 6 pobeda za redom. Ovo je bila jako važna utakmica za nas, još važnija za srpsku košarku zbog tih koeficijenata, i zbog situacije gde bi Zvezda i Partizan mogli da igraju jedan protiv drugog u polufinalu ABA lige, što bi značilo samo jednog predstavnika u Euroligi sledeće sezone, a ja se nadam da će obe ekipe ići u Euroligu. Smetaju mi priče da mi igramo rasterećeno, baš nas briga, da igramo samo za statistiku, igrači i ja znamo da to nije tako, mi igramo svaku utakmicu da pobedimo, igramo napadčku košarku, jer smo takav tim takva je struktura igrača.